Dziś do aranżacji kuchni lub łazienki z blat ze sztucznego kamienia projektanci bardzo aktywnie używają zlewozmywaków wykonanych z tego samego materiału. Ta kompozycja wygląda całkiem estetycznie i oryginalnie. Ponadto elementy wewnętrzne, tak dobrane, jakby podkreślały się nawzajem, budując jedną elegancką linię wzorniczą.

Plusy w blacie ze sztucznego kamienia

Zlewy w blacie ze sztucznego kamienia mają następujące zalety:

    > Wiele kolorów i odcieni oraz ich doskonała jakość. Technologie stosowane do produkcji zlewozmywaków w blacie od sztuczny kamień , pozwalają uzyskać produkty o różnych fakturach, kolorach i odcieniach. Wykonane są z kompozytu, który składa się z wypełniacza i elementów łączących. Naturalne materiały służą jako wypełniacze do mycia sztucznego kamienia, a polimery i żywice są stosowane jako spoiwa. Z reguły odbywa się to w stosunku 80% do 20%. Tak więc, 80% marmurowych i granitowych wiórków łączy się z 20% żywic i dodaje się niezbędny barwnik. W wyniku obserwacji tej technologii można uzyskać idealnie biały lub idealnie czarny zlew ze sztucznego kamienia. Ponadto można również kupić gotowy produkt w zwykłej wersji pastelowych kolorach, a także zielony, czerwony, a nawet fioletowy. Producenci gwarantują do 10 lat utrzymania koloru.
  1. Wszechstronność w aplikacji . Czarna umywalka ze sztucznego kamienia może być używana zarówno w harmonizowaniu kolorów jednego tonu, jak iw kontrastujących odcieniach. Ta recepcja w odpowiednim wnętrzu wygląda bardzo imponująco.
  2. Biała umywalka ze sztucznego kamienia stanie się doskonałym komponentem klasycznej kompozycji takich stylów jak minimalizm, barok, klasyczny skandynawski itp. Jak widzimy, jest to uniwersalny kolor, który podkreśli nastrój i wyrafinowanie niemal każdego stylu we wnętrzu.

  3. Trwałość i wytrzymałość . Wbudowany zlew ze sztucznego kamienia to odlew, który jest specjalnie pokryty żelkotem. Ten materiał sprawia, że ​​produkt jest bardziej trwały, a także bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne. Ta powłoka jest bardzo ważnym wskaźnikiem, ponieważ zwykle sztuczny kamień jest bardzo łatwy do zarysowania i trudny do przywrócenia, a przy myciu naczyń ryzyko uszkodzenia znacznie wzrasta.
  4. Duży wybór formularzy. Dzięki specjalnej technologii odlewania wibracyjnego pranie w blacie ze sztucznego kamienia może być wykonane w kształcie okrągłym, kwadratowym, prostokątnym. Ponadto, ponieważ mamy do czynienia z produktem formowanym wtryskowo, konsument ma możliwość zakupu mebli o różnych modelach dopasowanych do wnętrza i architektury pomieszczenia. To jest zlew ze sztucznego kamienia, wykonany w formie kanciastej.
  5. Odporny na różne detergenty. Przeprowadzono specjalne badania, dzięki którym ustalono, że po wystawieniu na działanie wielu pierwiastków chemicznych, w tym alkaliów i kwasów, powierzchnia zlewu w sztucznym kamiennym blacie nie zmieniła swojego koloru.
  6. Odporność na zmiany temperatury . Konieczne jest wspomnieć, że skutki temperatur takich jak - 30 i + 150 stopni Celsjusza są doskonale tolerowane przez zlew ze sztucznego kamienia. Niezwykle niski współczynnik rozszerzalności cieplnej materiału eliminuje możliwość jego pękania podczas gwałtownej zmiany z zimnej na gorącą.

Wada umywalki wpuszczane wykonane ze sztucznego kamienia

Jeśli mówimy o wadach mycia sztucznego kamienia ze spłuczki, jest jedna istotna wada. Jest to łatwość stosowania mechanicznego uszkodzenia.

Jak wspomniano powyżej, żelkot dobrze wzmacnia sztuczny kamień, ale nadal nie chroni powierzchni przed uszkodzeniem o 100%. Pomimo ochronnej warstwy wzmacniającej, zlew w blacie ze sztucznego kamienia powinien być chroniony przed uderzeniami i zadrapaniami.

Mycie sztucznego kamienia, zalety i wady1Zlew wykonany z kamienia sztucznego plusy i minusy 2Mycie kamienia sztucznego i zalety3
Zlew ze sztucznego kamienia plusy i minusy4Zlewozmywak ze sztucznego kamienia, plusy i minusy5Zlew ze sztucznego kamienia, plusy i minusy6
Mycie za i przeciw sztucznym kamieniom 7Zlew ze sztucznego kamienia plusy i minusy8Zlew wykonany z kamienia sztucznego i zalewy9