Malowanie ścian - Jest to najłatwiejsze i najtańsze wykończenie, ważne jest tylko wybrać odpowiednią i wysokiej jakości kompozycję farby zgodnie z przeznaczeniem. W obszarach o zwiększonym obciążeniu operacyjnym, takich jak kuchnia, korytarz, zaleca się stosowanie zmywalnych farb na ściany.

Farba ma swoją nazwę ze względu na możliwość późniejszego czyszczenia na mokro ścian objętych nią, nawet przy użyciu niektórych detergentów, z wyjątkiem materiałów ściernych i szczególnie żrących.

Zmywalne kolory mają różny stopień połysku, są matowe, półmatowe i błyszczące. Wybór zależy od preferencji właścicieli, ogólnej orientacji wnętrza. Należy wziąć pod uwagę, że w przypadku ścian lub poszczególnych stref poddawanych częstemu myciu należy wybrać opcję farby półmatowej lub błyszczącej.

Farba do prania z teksturą i lateksem

Farba lateksowa, która jest najbardziej odporna na zużycie, z dużym powodzeniem stosowana jest do malowania ścian w kuchni. Jest odporny na ścieranie, jest "oddychający", czyli przepuszczalny dla pary materiał, co jest bardzo ważnym czynnikiem przyczyniającym się do jego wykorzystania w takim pomieszczeniu jak kuchnia, charakteryzująca się wysoką wilgotnością. Ściany, na które nakładana jest farba z domieszką lateksu, nie podlegają na nich wyglądowi. pleśń i grzyb.

Farba zmywalna lateksem jest łatwo nakładana na tynkowane, betonowe powierzchnie, może malować ściany ceglane, płyty gipsowe, tapety z włókniny lub włókna szklanego, otynkowane płyty wiórowe.

Preparaty lateksowe są najdroższe, ale mają najwyższą wydajność w porównaniu do swoich rówieśników i wysokie szybkości suszenia.

Często do ścian w kuchni używa się teksturowanego materiału, jest to wygodne, ponieważ przed nałożeniem nie trzeba dokładnie przygotowywać powierzchni.

zmywalna farba do kuchni 1

Za pomocą teksturowanej zmywalnej farby stosowanej do ścian w kuchni, możesz stworzyć reliefową powierzchnię z wzorami, która różni się od zwykłej malowanej ściany swoim dekoracyjnym, estetycznym wyglądem. Teksturowana farba, która zawiera silikon, może ukryć małe pęknięcia na powierzchni ściany, unikając w ten sposób ich wstępnego napełniania.

Farba teksturowana, mająca postać lepkiej jednorodnej masy, jest bardzo łatwa do nałożenia, mocno przywiera do obrabianej powierzchni, a jednocześnie tworzy trwałą i odporną na warunki atmosferyczne powłokę. Farba jest w stanie stworzyć relief dekoracyjny z warstwą do 3 mm na ścianach z betonu, cegły, tynków.