Przestrzeganie instrukcji innych osób jest czasami konieczne dla wszystkich, ale stałe zarządzanie może doprowadzić ludzi do szaleństwa. Jest to szczególnie nieprzyjemne w związkach, więc znaki męskiego manipulatora, który może być tyranem, są pożądane do wykrycia z góry. Ponieważ długofalowa komunikacja koniecznie się tworzy uzależnienie , co nie pozwala po prostu przełamać traumatyczne połączenie.

Znaki męża manipulatora

Konieczne jest zrozumienie, że manipulacja jest ukrytym wpływem psychologicznym, więc wydaje się, że ona sama ponosi winę za wszystko, co się dzieje. Głównym objawem człowieka-tyrana i manipulatora jest jego pragnienie, aby w pierwszej chwili poznać maksimum wszystkich najbardziej nieprzyjemnych chwil. Nie dzieje się tak z powodu chęci lepszego poznania umiłowanego, ale uzyskania mapy jego słabości, na którą następnie można wpływać. Na przykład krewni mieli problemy z alkoholem, początkowo od mężczyzny będzie tylko współczucie. Potem będą ostrzeżenia o kieliszku szampana pijanego przez dziewczynę w sylwestra, a potem z przyjaciółmi może być stwierdzenie o słabości napojów alkoholowych, chociaż w rzeczywistości ona sama zaczyna ominąć półkę alkoholem z powodu panicznego strachu, by powtórzyć los krewnych. Strach ten będzie wspierany przez manipulatora na wszystkie możliwe sposoby, zakończy się tym, co nazwałaby swoim mężem zbawicielem i naprawdę uwierzy, że bez niego byłaby pijakiem.

W przypadku manipulatora ważne jest, aby wszystkie jego kaprysy zostały wykonane, a do tego celu można wykorzystać najbardziej brzydkie metody. Często zdarza się, że kobieta po urodzeniu dziecka pozostaje w domu dłużej niż na stałym urlopie, ponieważ małżonek mówi jej o potrzebie opieki nad dzieckiem, a także musi odpocząć. Pani postrzega to jako opiekę bliskiej osoby. Ale potem znudzi się spędzaniem czasu w domu, próbuje dostać pracę, manipulatorowi to się nie podoba, a on próbuje powstrzymać ją przed wymknięciem się spod kontroli. Można do tego wykorzystać opowieści o słabości dziecka, słabym zdrowiu kobiety lub argumentach na temat jej niepowodzenia w zawodzie. Wszystko po to, aby zmniejszyć poczucie własnej wartości partnera i podkreślić jego znikomość. Stąd wynika kolejny ważny znak męża manipulatorów: pragnienie podporządkowania się własnej woli, uzależnienie się (finansowo lub emocjonalnie).

Istnieje opinia, że ​​manipulator jest potężnym, wyrachowanym człowiekiem. W rzeczywistości jest słaby i pozbawiony zasad, chce tylko jednej rzeczy - władzy. Zarówno praca, jak i rodzina są wykorzystywane do jej uzyskania. Ta ostatnia jest częstsza, ponieważ znajduje się tam najbardziej narażona osoba. Aby nie wpaść pod wpływ takiej osoby, bądź nadzwyczaj ostrożny, spójrz na to, jak prezentuje informacje: chce dzielić lub próbuje skorzystać ze łzawej historii. Zwróć uwagę na jego pytania: sympatyzuje lub wypowiada zdania, próbując uzyskać więcej szczegółów. Spójrz na jego relacje z przyjaciółmi i znajomymi, manipulator wszystkich spróbuje się pod nim ugiąć, ale w obecności silniejszych przeciwników będzie zmuszony zająć pozycję sługi, ponieważ nie może komunikować się na równych warunkach. Podczas spotkania z rodzicami wybranego, spójrz na ich komunikacja , ponieważ dzieci mają tendencję do kopiowania stylu zachowania starszych.