Pielęgnując twarz, wszystkie kobiety skupiają się na skórze, powiekach i ustach. Ale nie zapominaj o rzęsach, ponieważ one - główna dekoracja oczu, nadają jej uwodzicielski i tajemniczy wygląd. W tym artykule uważamy taki produkt pielęgnacyjny za surowicę do wzrostu i wzmocnienia rzęs. Poznajmy zasadę działania takich narzędzi i kryteria ich wyboru.

Odżywcze serum do wzrostu rzęs

Ze względu na wpływ kosmetyków dekoracyjnych i kolców słonecznych tracą kolor, stają się kruche i wypadają. Wskazuje to na brak witamin i osłabienie korzeni rzęs. Surowica odżywcza pomaga wyeliminować wymienione problemy.

Najskuteczniejszym narzędziem jest surowica Pro Visage z TianDe . Skład leku opiera się na trzech naturalnych składnikach - wodorostach, bisabololach i skwalanach.

Serum do rzęs TianDe nadaje się również do brwi, jeśli chcesz nadać im bardziej wyrazisty kształt lub zwiększyć gęstość . Należy zauważyć, że podczas nakładania surowicy poniżej lub powyżej linii wzrostu rzęs na powiekach mogą pojawić się ciemne włosy. Należy ostrożnie używać tego narzędzia, unikając kontaktu z surowicą na błonach śluzowych, ponieważ powoduje to pieczenie i łzawienie oczu.

Aktywne serum do rzęs

Eveline Cosmetics 3 w 1 Advance Volumiére jest uznawany za tani, ale bardzo skuteczny środek. Wykonuje 3 funkcje:

  1. Aktywuje wzrost rzęs.
  2. Przywraca strukturę włosów.
  3. Chroni przed tuszą jako podstawą.
  4. Efekt jest zauważalny od pierwszego użycia, ale trwałe rezultaty można osiągnąć po 2-3 tygodniach regularnego stosowania leku.

Serum do uzupełniania rzęs wzbogacone jest D-panthenolem, proteinami sojowymi i kwasem hialuronowym. Kombinacja tych składników pozwala szybko i trwale przywrócić strukturę rzęsek, wzmocnić korzenie i sprawić, że włosy będą elastyczne i sprężyste. Ponadto stosowanie aktywnej surowicy do rzęs Eveline jako podstawy przed nałożeniem tuszu, pomaga barwić włosy bardziej równomiernie, dodatkowo je wydłużać i sprawiać, że stają się wizualnie grubsze. Serum jest dobrze wchłaniane i dobrze utrwala zakręty rzęs, co pozwala nawet na małe zagięcia.

Serum do naprawy rzęs

Kolejnym sprawdzonym produktem jest L'oreal Renowal Lash Serum . Narzędzie służy do wydłużania i wzmacniania włosków rzęskowych, rewitalizacji śpiących korzeni. Kompozycja jest wzbogacona o składniki mineralne, biokompleks witaminowy, kwas hialuronowy .

Jedną z niezaprzeczalnych zalet tej surowicy jest hypoalergiczny, bezzapachowy i lekka konsystencja, która nie skleja rzęs. Nawet jeśli lek dostanie się na błony śluzowe oka, nie powoduje on pieczenia i bólu.

Jak stosować odżywkę do rzęs?

To narzędzie należy stosować dwa razy dziennie - rano, przez 20-30 minut Aktywne serum do wzrostu rzęs przed nałożeniem makijażu na oczy, a wieczorem, przed pójściem do łóżka. Aby użyć surowicy w celu uzyskania najlepszego efektu, potrzebujesz co najmniej 3 tygodnie.

Najlepsza surowica do rzęs

Jak wiesz, wszystko co najlepsze jest naturalne. Jeśli nie lubisz profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji rzęs, możesz samodzielnie przygotować serum. Aby to zrobić, należy mieszać w tych samych proporcjach rycynowego i olejku łopianu, a następnie delikatnie wcierać mieszaninę w rzęskowe krawędzie powiek przed pójściem spać, każdego wieczoru. Po 2 tygodniach wynik będzie zauważalny - rzęski staną się grubsze, dłuższe i przestaną wypadać.