Wszystkie kobiety marzą o długich i gęstych rzęsach, które sprawiają, że wyglądają uroczo i bardzo atrakcyjnie. Ponadto grube rzęsy mogą wizualnie skorygować niefortunny kształt oka, jakby otwierając górną powiekę. Starożytne piękności nieustannie szukały sposobów na powiększanie długich i gęstych rzęs, a wiele narzędzi, z których korzystają, jest dziś aktualnych.

Środki ludowe dla gęstych rzęs

Wśród wszystkich produktów do pielęgnacji oczu, najbardziej popularne są oleje . Powinny być ostrożnie nakładane na czyste rzęsy przed snem, aw ciągu kilku tygodni staną się znacznie grubsze i grubsze. Najlepiej to zrobić za pomocą czystego pędzelka z tuszu do rzęs lub specjalnego "grzebienia" do rzęs, z którego makijażyści korzystają podczas stosowania makijażu.

  1. Najczęstszym i najbardziej skutecznym sposobem na grubość rzęs jest zwykle olej rycynowy . Jest tani, ale najlepiej kupić go w aptekach, aby zabezpieczyć się przed zakupem oleju o niskiej jakości, a nawet zjełczałego.
  2. Innym narzędziem do zagęszczenia rzęs i przyspieszenia ich wzrostu jest naturalna nierafinowana oliwa z oliwek, którą należy stosować w taki sam sposób jak olej rycynowy.
  3. Wzmocnienie skuteczności środków ludowej dla grubości rzęs poprzez dodanie do tej lub tej witaminy E oleju w ilości dwóch lub trzech kropli. Aby nie uszkodzić oczu, konieczne jest użycie oleistego roztworu witaminy.

Grube rzęsy w domu

Stosowanie oleju rycynowego może nie wywoływać żadnych skutków w przypadku nieprawidłowego działania w organizmie lub jeśli wystarczająca ilość wszystkich niezbędnych substancji nie jest dostarczana z żywnością. Aby zapomnieć o tym, jak sprawić, by rzęsy były grube, trzeba ustalić odpowiednie odżywianie, szczególnie opierając się na orzechach, rybach i różnych płatkach zbożowych. To w tych produktach znajduje się największa ilość korzystnych kwasów tłuszczowych, witamin i związków mineralnych odpowiedzialnych za wzrost włosów i rzęs.

Grube rzęsy

Aby przestać dbać o to, jak zwiększyć gęstość rzęs, możesz spróbować zastosować specjalne kompleksy witaminowo-mineralne, mające na celu poprawę kondycji nie tylko rzęs, ale także włosów, skóry i paznokci. Z reguły większość kobiet, które regularnie stosowały takie kompleksy, po 1-2 miesiącach zauważyła, że ​​ich rzęsy stawały się znacznie grubsze i dłuższe.

Jeśli rzęsy są po prostu z natury wystarczająco cienkie i żadne środki nie mogą ich zwiększyć, pozostaje tylko użyć fałszywych rzęs. Dziś w salonach kosmetycznych można również skorzystać z usługi rozbudowy, która pozwala uzyskać efekt gęstych rzęs przez co najmniej kilka miesięcy.