1_ element bezpieczeństwa w szkole podstawowej Szczęścia można nazwać czasem, gdy dziecko jest jeszcze zbyt małe i stale pod nadzorem matki, kiedy dziecko potrzebuje tylko zmienić pieluchę w samą porę, nakarmić go papką i bawić się. Ale zrozumienie, jak wszystko było łatwe i proste, pojawia się, gdy dziecko dorasta. W szczególności w szkole podstawowej problemy i doświadczenia osiągają nowy poziom. Rzeczywiście, oprócz zwykłych zmartwień i niepokojów, pojawiły się obawy o bezpieczeństwo dziecka.

Pożary, wypadki drogowe, podwyższona przestępczość to tylko niewielka część niebezpieczeństw, które czekają na dzieci i ich rodziców w życiu codziennym. Dlatego głównym zadaniem dorosłych jest ostrzeganie dzieci i mówienie o zasadach zachowania w każdej konkretnej sytuacji. W domu rozmowy wyjaśniające powinny być prowadzone przez rodziców, a także w szkole - przez nauczycieli klas. I w każdej klasie powinien być bezpieczny kącik, w którym umieszczony jest materiał. o zasadach na drodze , zachowanie ogniowe , na wodzie, informacje o podstawowych usługach w nagłych wypadkach.

Bezpieczny kącik w szkole podstawowej

Z reguły obawy związane z projektowaniem kąta bezpieczeństwa w szkole "spadają" na barki nauczycieli klasowych, są odpowiedzialne za gromadzenie informacji na stoisku demonstracyjnym. Jest to trudna i bardzo odpowiedzialna firma, ponieważ kącik bezpieczeństwa dla uczniów szkół podstawowych powinien być pouczający, jasny, kolorowy i odpowiedni dla ich wieku.

Jednym z najważniejszych tematów poruszanych w rogu są zasady ruchu pieszego. Zgodnie ze statystykami głównymi sprawcami wypadków są dzieci, które przeszły przez drogę w niewłaściwym miejscu lub nagle wybiegły na jezdnię.

Nie jest tajemnicą, że dzieci w wieku szkolnym, wracające po szkole, często pozostają same w domu. Jednak nawet w jego mieszkaniu małe dziecko może być w niebezpieczeństwie. Dlatego ważne jest, aby narożnik bezpieczeństwa w klasie zawierał następujące materiały:

  • w sprawie korzystania z gazu i urządzeń elektrycznych;
  • o pierwszych krokach w celu zapewnienia opieki medycznej;
  • o zasadach postępowania w przypadku pożaru;
  • o zasadach jazdy na rowerze;
  • o zasadach zachowania podczas spotkań z nieznajomymi;
  • o korzyściach zdrowego stylu życia i reżimu.

Kiedy tworzysz kącik bezpieczeństwa ucznia, możesz używać zabawnych zdjęć, wierszy, rebusów, krzyżówek, zagadek, quizów. Z pewnością dzieci będą zwracać uwagę na dostarczone informacje, jeśli powiedzą o regułach bezpieczeństwa ich ulubione postaci z bajek.

kącik bezpieczeństwa w szkole podstawowej 1kącik bezpieczeństwa w szkole podstawowej 2kącik bezpieczeństwa w szkole podstawowej 3
kącik bezpieczeństwa w szkole podstawowej 4kącik bezpieczeństwa w szkole podstawowej 5kącik bezpieczeństwa w szkole podstawowej 6