Rzeczy stworzone przez siebie, teraz w sposób jak nigdy dotąd. Sklepy internetowe, witryny autorów i wyspecjalizowane punkty sprzedaży, takie jak "Hand maid", oferują ekskluzywne przedmioty ręcznie robione. Ale ze względu na wysoką cenę, pożądane produkty nie zawsze są możliwe do kupienia. Możesz mieć pewność, że wiele z oferowanych przedmiotów możesz zrobić własnymi rękami, stosując pożądanie, pracowitość i przestrzegając algorytmu produkcji.

Proponowana klasa główna zawiera instrukcje dotyczące tworzenia notatnika przy użyciu techniki scrapbooking. Mistrzowsko wykonany i udekorowany album lub książka rekordowa może być doskonałym prezentem dla osoby w każdym wieku!

MK: scrapbooking - notatnik z własnymi rękami

Będziesz potrzebował:

 • notatnik lub album z arkuszami papieru wysokiej jakości;
 • Taśma samoprzylepna na papierze A4 (lub taśma dwustronna);
 • cienki filc;
 • pistolet do klejenia (superglue);
 • ostre nożyczki;
 • do dekoracji można użyć gotowych elementów dekoracyjnych lub samemu wyciąć figury.
DIY Scrapbooking Notepad2

Produkcja

 1. Praca powinna być na płaskiej powierzchni. Rozłożymy cienki filc, wyprostujemy go. Od góry w centrum umieszczamy notatnik, pozostawiając na obwodzie 10-12 cm materiału na brzeg. Odetnij nadmiar za pomocą nożyczek.
 2. Scrapbooking diy zrób to sam3
 3. Przyklej ostrożnie warstwę kleju do wewnętrznej strony pokrywy notebooka. Składamy notatnik razem z filcem, wygładzając wszystkie linie utworzone ręką, tak aby grzbiet i krawędzie notebooka były wyraźnie podświetlone.
 4. Notatnik Scrapbooking-zrób to sam4
 5. Użyj nożyczek, aby wyciąć rogi.
 6. Notatnik Scrapbooking z własnymi hands5
 7. Złożyć wszystkie krawędzie filcowej okładki do środka, przyklejając je za pomocą pistoletu klejowego lub kleju. Aby klej dobrze się trzymał, należy przyciskać każdy rąbek na pokrywie przez kilka sekund.
 8. Notatnik Scrapbooking własnymi hands6
 9. Po tym, jak wszystkie zakręty są dobrze przestrzegane, zamknij książkę, naciskając pokrywę ciężkim płaskim przedmiotem przez 15-20 minut.
 10. Notatnik Scrapbooking własnymi hands7
 11. Zaczniemy dekorować okładkę na notebooka za pomocą techniki scrapbookingu. W naszym przypadku okładka ozdobiona jest stylizowanymi kwiatami wyciętymi z filcowych dodatków w różnych kolorach. Dla większego efektu w środku kwiatu użyliśmy dużego plastikowego guzika.
 12. Notatnik Scrapbooking własnymi hands8DIY Notatnik Notatnik9
 13. Mierzymy wewnętrzną stronę osłony, odchyloną o 0,5 cm od każdej krawędzi, rysujemy na folii i wycinamy dwa prostokąty - będą to tapety. Po wewnętrznej stronie pokrywy wklej ulotkę. Tam, gdzie podsuwa się podłoże, naciskamy bardzo ostrożnie.
Notatnik Scrapbooking z własnymi hands10
Elegancki damski notatnik gotowy!

Strony notesu można tworzyć samemu, używając papieru powlekanego lub kolorowych arkuszy. Jeśli chcesz stworzyć coś w stylu vintage, oferujemy strony do scrapbookingu, które sztucznie starzeją się lub nadają im niezwykły wygląd. Aby to zrobić, możesz użyć kolejnego obniżania notebooków w roztworze kawy, herbaty lub mydła gwasz. Przed montażem wszystkie liście powinny być dobrze wysuszone osobno i dopiero po całkowitym wyschnięciu są łączone.

Notatnik Scrapbooking-zrób-to-sam 11

Scrapbooking: pomysły na notebooka

Notatnik Scrapbooking własnymi hands12Scrapbooking diy zrób to sam13Notatnik Scrapbooking-zrób to sam14
DIY Notatnik Notatnik15DIY Notatnik Notatnik16Scrapbooking diy zrób to sam17

Również w technice scrapbooking można wydać album .