Tworzenie albumów do scrapbookingu stało się bardzo popularnym hobby wśród młodych mam i needlewów. Musisz przyznać, że kiedy matka zrobiła pierwszy album dla dziewczynki własnymi rękami, jest przesycona miłością i drżeniem. Aby album do scrapbookingu dla noworodka był bardzo prosty, do tego potrzebna będzie tylko odrobina wyobraźni i półfabrykatów sprzedawanych w sklepach do robótek ręcznych.

Album scrapbooking dla dzieci: master class

Na początek przygotujemy puste miejsca na albumy do scrapbookingu:

  • kolorowy papier ozdobny do scrapbookingu;
  • specjalne nożyczki kręcone;
  • tektura falista;
  • rogi do zdjęcia;
  • dziurkacz Martha Stewart;
  • Ozdobne ozdoby w postaci przycisków lub naklejek;
  • taśma dwustronna (płaska i piankowa), nożyczki, igła do robienia na drutach.

Wszystkie te narzędzia dziś można łatwo znaleźć w sklepach internetowych poświęconych temu hobby. Teraz stworzymy album scrapbooking dla dzieci:

1. Przede wszystkim zrobimy cover. Na prześcieradle o wymiarach 20x30 cm wykonujemy wgniecenia 1 cm ze wszystkich stron. Na tej odległości robimy zakręty, możesz to zrobić za pomocą igieł. Teraz definiujemy środek arkusza, cofamy się o 0,5 cm i narysujemy linię zagięcia. Ta fałda stanie się później kręgosłupem albumu.

album ze scrapbookiem dla dzieci 1album ze scrapbookiem dla dzieci 1 1

2. Teraz, po zgięciu i ścięciu narożników, nałóż dwustronną taśmę, przyklej krawędzie. Wynik jest mniej więcej następujący.

album dziecięcy do scrapbookingu 2

3. Przyklejamy gęsty, kolorowy papier. Zewnętrznie będzie przypominał prawdziwą osłonę. Nie zapomnij zduplikować kręgosłupa.

album dziecięcy do scrapbookingu 3

4. Strony będą wykonane z arkuszy papieru 15 x 26 cm, w tym celu są składane na pół i szyte wokół krawędzi. Zamiast flashowania, możesz przykleić. Będzie pięć takich pustych stron.

album dla dzieci scrapbooking 4

5. Zbieramy nasze albumy w stylu scrapbookingu. Za pomocą tektury falistej i dwustronnej taśmy klejącej zakładamy strony. Zaznaczamy miejsca na zdjęcie i naprawiamy rogi.

album dziecięcy do scrapbookingu 5

6. Tworzenie albumów do scrapbookingu jest najbardziej przyjemną częścią. Możesz użyć specjalnego wykrojnika, aby wykonać ażurowe krawędzie. Dekorujemy strony za pomocą guzików, kwiatów i wstążek.

7. Zbieramy nasz album scrapbooking dla dzieci: mocujemy strony i okładkę za pomocą tektury falistej.

album dziecięcy do scrapbookingu 7

8. Wszystko jest prawie gotowe. Następnie projekt okładki albumu scrapbooking. Za pomocą naklejek lub innego dekoru dekorujemy nasze okładki, pierwsze i ostatnie strony. Nasz album jest gotowy. Jak widać, nawet początkujący mogą sobie z tym poradzić, ale tylko twoje okruchy będą miały taki album!

album ze scrapbookiem dla dzieci 8