Jeśli skóra na nogach, czy to stopach, nogach czy palcach, odpada, to daje kobiecie wielki dyskomfort. Szczególnie upokarza się latem, kiedy przychodzi czas na noszenie otwartych butów i krótkich ubrań. Przyczyną tego nieprzyjemnego zjawiska może być zarówno przewlekła, poważna choroba, jak i niewielkie zakłócenie pracy w ciele w wyniku ekspozycji z zewnątrz. Następnie spojrzeć najczęstszych powodów, łuszcząca się skóra na stopach, i że w takich przypadkach konieczne jest do zrobienia.

Dlaczego skóra na nogach odkleja się?

Reakcja alergiczna

Do odrywania górnej warstwy skóry w tym przypadku najczęściej przywiązuje się zaczerwienienie i nieprzyjemne odczucia (swędzenie lub ból). W zaawansowanych przypadkach mogą pojawić się krwawiące owrzodzenia. Taka reakcja może również wystąpić w wyniku zażywania silnych leków z dużą listą efektów ubocznych.

Różne choroby

Na kondycję skóry nóg mogą mieć wpływ:

  • infekcja grzyb ;
  • awitaminoza;
  • problemy neurologiczne;
  • choroby skóry.

Naturalna sucha skóra

Nadmierna suchość może wystąpić latem lub w zimie, gdy lokal jest gorący. Również na ten rodzaj skóry wpływają wysoce wysuszające detergenty (mydła, peelingi) i odwodnienie.

Wpływ zewnętrzny

Peeling pojawia się przy częstym kontakcie skóry z syntetycznymi gęstymi tkankami i noszeniu obcisłych butów, gdy pestycydy i środki dezynfekujące dostają się na nogi, a także z powodu odmrożeń lub oparzenia słoneczne .

Zmiana klimatu

Ciało w takich warunkach otrzymuje stres, a ta zmiana w skórze jest reakcją na niego.

Zmiany wieku

Wiele osób zmienia swój typ skóry z wiekiem. Robi się sucho.

Co zrobić, gdy skóra na nogach złuszcza się?

Aby pozbyć się tego problemu, należy przede wszystkim przeanalizować wszystkie wydarzenia, które miały miejsce przed pojawieniem się złuszczania, oraz zidentyfikować przyczynę. łuszcząca się skóra na stopach, co robić Jeśli jest to alergia lub choroba, należy skonsultować się z lekarzem.

W innych przypadkach wymagane jest odpowiednie odżywianie, bogate w witaminy i minerały oraz odpowiednio zorganizowana opieka, składająca się z następujących środków:

  1. Mycie stóp mydłem glicerynowym przy użyciu wyłącznie miękkiej wody.
  2. Stosowanie do obszarów problemowych nawilżających (3-4 razy dziennie).
  3. Usuwanie zrogowaciałych komórek.

Pamiętaj, aby nosić duże ubrania i obuwie wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów.