Często nasze potrzeby przekraczają poziom dochodu materialnego, więc mamy do czynienia z ratowaniem budżetu rodzinnego. Nawet jeśli zarabiasz całkiem dobrze, nigdy nie ma wystarczająco pieniędzy na wszystko "chcę", ponieważ pragnienia zawsze wyprzedzają możliwości. Jeśli zwrócisz się ku zdrowemu rozsądkowi w czasie i nauczysz się liczyć pieniądze zanim wyjmiesz je z portfela, możesz w końcu zaspokoić wiele swoich materialnych pragnień.

Rozsądna oszczędność rodzinnego budżetu zaczyna się od rewizji czas wolny . Jeśli często przyzwyczajasz się do restauracji w barach i restauracjach, to w życiu rodzinnym możesz samodzielnie organizować romantyczne wieczory. Aby to zrobić, będziesz potrzebował wykwintnych świec, płyty z przyjemną muzyką i oczywiście trochę wysiłku w dziedzinie gotowania.

Naucz się gotować pyszne dania, wiele z nich jest tak łatwa do przygotowania, że ​​każda gospodyni może sobie poradzić. Na przykład, aby ugotować włoski wklej Będziesz potrzebował solidnych odmian wermiszelków, śmietany i pomidorów. Domowe potrawy z "modnej" kuchni japońskiej kosztują 5-8 razy taniej niż w restauracji.

Rodzinny wypoczynek to różnorodne spacery w przyrodzie. Postaraj się udać do lasu po grzyby lub kwiaty i zobaczyć, ile pozytywnych emocji otrzymają twoje dzieci. Oczywiście łatwiej jest je zredukować do obszaru rozrywki i wydać dużo pieniędzy, ale łowienie ryb na jeziorze będzie znacznie tańsze, a świeże powietrze będzie zdrowsze.

Tajemnice oszczędzania rodzinnego budżetu są indywidualne dla każdej rodziny, ponieważ będzie bardziej ekonomiczne dla kogoś, kto będzie mieszkać poza miastem i wydawać pieniądze na drogach każdego dnia, niż kupować mieszkania w mieście i przepłacać ogromne odsetki od pożyczki. Dla innej rodziny łatwiej jest "podciągnąć się" i kupić mieszkanie bliżej do pracy, jeśli ceny mieszkań w ich miastach nie są tak wysokie.

Porady dotyczące budżetu rodzinnego

Przestrzegając zasad oszczędzania rodzinnego budżetu, możesz sobie pozwolić na więcej. Na przykład, nie wydając w każdy weekend na zakup nowych cieni lub tajemnice oszczędzania budżetu rodzinnego szminka i oszczędzanie tych pieniędzy w skarbonce, rok później możesz znaleźć wystarczająco dużo pieniędzy, by kupić futro dla siebie lub kożuch dla swojego męża.

Jednym z ważnych sposobów na zaoszczędzenie rodzinnego budżetu jest zawsze sprawdzanie swoich towarów przed kasjerem. Zadaniem sklepu jest dostarczenie ci wszystkiego w takim kolorze, że wydaje ci się, że bez tego szmata lub wermiszelu po prostu nie możesz żyć. Cóż, twoje zadanie, nawet poddając się niewielkiej pokusie "zwerbuj trochę więcej", uważnie przejrzyj całą zawartość koszyka przed dokonaniem płatności i nie wahaj się zaniechać zbędnego. Dzięki temu można zaoszczędzić do 30% budżetu każdego dnia.