W kolumbijskim miasto Cartagena Istnieje starożytna twierdza, o nazwie Castillo San Felipe de Barajas (Castillo San Felipe de Barajas). Znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i jest uważany za jeden z 7 cudów tego kraju.

Historia fortu


Сан-Фелипе-де-Барахас

W kolumbijskim miasto Cartagena Istnieje starożytna twierdza, o nazwie Castillo San Felipe de Barajas (Castillo San Felipe de Barajas). Znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i jest uważany za jeden z 7 cudów tego kraju.

Historia fortu

Zbuduj ciekawe miejsce rozpoczął się w 1536 roku. Budowę wykonywali głównie czarni niewolnicy, którzy w tym celu używali kamienia i roztworu krwi bydlęcej. W XVII wieku pod kierunkiem architekta Antonio de Arevalo odnowiono fortyfikacje. Prace prowadzono przez 7 lat (1762-1769).

San Felipe de Barajas był bastionem zbudowanym w formie labiryntu, z 8 działami, 4 artylerzystami i 20 żołnierzami. Trudno było się stąd wydostać. W 1741 roku doszło do pierwszej bitwy pomiędzy Hiszpanami a Brytyjczykami, podczas której pocisk trafił w ścianę i utknął w niej. Widać to dzisiaj.

Na początku XIX wieku rozszerzono terytorium fortyfikacji wojskowych, a zewnętrzny wygląd fortu pozostał praktycznie niezmieniony. Tutaj wyposażyli:

  • magazyny żywnościowe liczone na kilka miesięcy oblężenia;
  • Koszary, w których przebywało 350 żołnierzy;
  • 63 pistolety;
  • wyposażenie broni;
  • złożony system podziemnych przejść.
Пушки

Jego nazwa została nadana cytadeli na cześć hiszpańskiego króla Filipa Czwartego. W tym wszystkim struktura była w rękach Francuzów od 42 lat. Po zakończeniu działań wojennych zapomnieli o twierdzy i przestali jej używać.

Z biegiem czasu teren kompleksu zaczął zarastać trawą, a ściany i sufity podziemnych tuneli zaczęły się zapadać. Stało się to do 1984 r., Dopóki forty nie zostały odkryte przez organizacje międzynarodowe.

Opis wzroku

Cytadela ma przyzwoity wiek, ale jest doskonale zachowana do dziś. San Felipe de Barajas znajduje się w zabytkowej części miasta, na wzgórzu San Lazaro. Twierdza góruje nad osadą na wysokości 25 m.

Wygląda całkiem imponująco i jest uważany za najbardziej nie do zdobycia ze wszystkich twierdz zbudowanych podczas hiszpańskiej kolonizacji. Podstawa głównego budynku kompleksu ma 300 m długości, a szerokość 100 m. Rzeźbę Admirała Blasa de Leso postawiono przed wejściem do twierdzy.

Территория комплекса

Co robić w okolicach San Felipe de Barajas?

Podczas wycieczki na forcie będziesz mógł:

  • odwiedź muzeum fortyfikacji - opowiada o historii twierdzy i ciężkich dniach oblężenia, które miało miejsce przez kilka stuleci, a także o życiu i sposobie życia ludności;
  • kupić wyjątkowe pamiątki, poświęcone wydarzeniom wojskowym Kolumbia ;
  • obejrzyj film o budowie cytadeli;
  • Przejdź przez wąskie tunele twierdzy, które wciąż zachowują pamięć dawnych czasów.

Wydarzenia kulturalne, spotkania organizacji publicznych i politycznych często odbywają się na terenie fortu.

Туннель

Funkcje wizyty

Odwiedź fortecę San Felipe de Barajas codziennie od 08:00 do 18:00. Nawiasem mówiąc, muzeum jest zamykane o 17:00. Cena biletu wstępu wynosi 5 USD. Za dodatkową opłatą można wynająć przewodnik lub wypożyczyć przewodnik audio.

Przyjdź do twierdzy najlepiej odkryć, w tej chwili nie jest tak tłoczno i ​​nie ma wyczerpującego ciepła. Aby w pełni obejrzeć fort i robić zdjęcia, będziesz potrzebować co najmniej 2 godziny. Nie zapomnij zabrać ze sobą wody pitnej, czapek i kremów przeciwsłonecznych.

Jak się tam dostać?

Od centrum Cartagena Możesz dostać się do twierdzy San Felipe de Barajas ulicami Cr. De La Cordialidad, Cl. 29 lub Av. Pedro De Heredia. Odległość wynosi około 10 km.