Te dwa objawy bardzo często występują w parach. Dudnienie w brzuchu i luźne stolce mogą być przejawem wielu różnych problemów. Nie należy ich lekceważyć, chociaż eksperci również nie zalecają przedwczesnego zapuszczania paniki.

Przyczyny dudnienia w jamie brzusznej i luźnych stolcach

Biegunka, w towarzystwie dziwnych i, delikatnie mówiąc, nie najmilszych dźwięków, może objawiać się wieloma chorobami przewodu żołądkowo-jelitowego.

Infekcja

Luźne stolce są często oznaką infekcji. Oprócz głośnego dudnienia w jamie brzusznej chorobie towarzyszą wymioty, gorączka, osłabienie, utrata sprawności, bóle głowy. Wszystkie te objawy utrzymują się przez trzy do pięciu dni, po czym stan zdrowia pacjenta stopniowo zaczyna wracać do normy.

Dysbakterioza

Ciągłe dudnienie w jamie brzusznej i sporadyczne luźne stolce najprawdopodobniej wskazują dysbakterioza . Ten problem jest bardzo nieprzyjemny, związany z naruszeniem zdrowej mikroflory jelitowej. Różne czynniki mogą przyczynić się do rozwoju dysbakteriozy, a leczenie tej choroby czasami trwa przez wiele miesięcy.

Niestrawność

Biegunka i dudnienia w żołądku mogą również sygnalizować problemy trawienne. Niestrawność powoduje niezdrową dietę, niezdrowy tryb życia, złe nawyki.

Zapalenie trzustki

Brzęczenie, dudnienie w żołądku i luźne stolce w towarzystwie zapalenie trzustki - proces zapalny w trzustce. W odchodach tej choroby obserwuje się niestrawione cząstki pokarmu. Gdy zapalenie trzustki staje się przewlekłe, biegunka zaczyna naprzemiennie z zaparciami, ale dudnienie w jamie brzusznej nie ustaje.

Stres

Niektórzy cierpią z powodu biegunki i głośnych dudnień w żołądku, które manifestują stres, zaburzenia nerwowe i silne uczucia.

Onkologia

Prawdopodobieństwo wykrycia raka z tymi objawami jest niskie, a mimo to istnieje. Czasami onkologia może być naprawdę ukryta za zwykłą biegunką.

Leczenie dudnienia w jamie brzusznej i luźnych stolcach

Wybór leczenia zależy od wielu czynników. Bez względu na formę i stadium choroby z biegunką i bezustannie Ciągłe dudnienie w brzuchu i luźne stolce lekka dieta zalecana jest dla dudnienia pacjenta. Będziemy musieli się szkolić, aby nie przejadać. Jedzenie powinno być częste, ale w małych porcjach.

Lepiej wyłączyć z diety:

  • tłuste, zbyt słone i przyprawione pokarmy;
  • alkohol;
  • kawa

Zamiast tego należy skupić się na:

  • owoce;
  • warzywa;
  • kasza ryżowa;
  • bułka tarta