Grzywka - ta część włosów opada na czoło. Jego kształt jest ważny dla ogólnego postrzegania twarzy, ponieważ może zwrócić uwagę na jedną cechę i ukryć innych. Czy huk przechodzi wokół twarzy? Oczywiście! Można nawet powiedzieć, że musi to być koniecznie, ponieważ gładko uczesane włosy wykazują naturalną krągłość do maksimum. Ale zadaniem uderzenia o okrągłą twarz jest wizualne rozciągnięcie twarzy i odwrócenie uwagi od jej poprzecznych wymiarów.

Proste uderzenia w okrągłą twarz

Najprostsza i prawdopodobnie najstarsza forma grzywki jest bezpośrednia, ale nie nadaje się dla wszystkich. W przypadku okrągłej twarzy można mówić o dwóch możliwych opcjach:

  1. Proste uderzenia o poszarpanych krawędziach. Idealnie harmonizuje z fryzurami o średniej długości i długimi włosami z końcówkami z podziałką. Ta forma grzywki na okrągłą twarz wymaga pewnych umiejętności stylizacyjnych, ale wiąże się z kilkoma jej metodami: ułożonymi bezpośrednio z uwolnieniem poszczególnych zamków lub ich końcówek (żel, wosk do włosów przydadzą się tutaj) lub gładko zaczesane na bok.
  2. Gładkie proste grzywki dla okrągłej twarzy. Ta opcja jest bardziej ryzykowna, szczególnie gdy włosy są grube i ciężkie. Ale jest to całkiem możliwe w połączeniu z kwadratem nie przekraczającym poziomu podbródka, zakrywającym twarz po bokach lub po prostu długimi prostymi włosami. To prawda, wiele zależy od indywidualnych cech twarzy. Długie raczej cienkie grzywki dobrze wyglądają, jeśli są podzielone na boczne rozstanie lub całkowicie ułożone z boku.

Ukośne huki na okrągłej twarzy

Ukośny grzywka jest jednym z rodzajów asymetrycznych grzyw, uznawana jest za najlepszą opcję dla okrągłego kształtu twarzy. Linia tego samego wybuchu jest wydłużona i skośna pod kątem do dołu, co pozwala korzystnie przesuwać akcenty w kierunku pionowym. Długość grzywki może być dowolna: krótka, z odważnie wystającymi końcami, średnia lub bardzo długa, pokrywająca jedną stronę twarzy o połowę. Tak więc, ukośne uderzenie w okrągłą twarz zakłada zarówno zgrabnie płaską krawędź, jak i wyskalowaną, "podartą". Wszystko zależy od Twojego ogólnego stylu i preferencji.

Istnieje również rodzaj grzywki, jak peekaboo. Ten huk jest tak długi, że zamyka oczy (zazwyczaj jedno), ale także rzadko można go zobaczyć. Ciekawa wersja ukośnych grzyw na okrągłą twarz, jednak jak wygodne jest to w życiu codziennym, zależy od Ciebie.

Inne rodzaje grzyw na okrągłą twarz

Możesz eksperymentować z obrazem i spróbować czegoś bardziej ekstrawaganckiego. Na przykład nierówna grzywka, która dzieje się z kolei, albo jest ścięta, albo prosta. Przypomina to poszarpane gradacje, ale w nim nici mają wyraźnie zdefiniowane granice i wyraźną różnicę długości. Takiego huku nawet nie da się ułożyć, wygląda całkiem imponująco: moda na zawrót głowy, opadająca po jednej stronie czoła, powróciła z lat 90-tych. Dobra opcja dla pulchnych dziewcząt z falującymi włosami, a właściwie nie jest im łatwo wybrać kształt huku.

Reasumując, możemy powiedzieć, że: huk do okrągłej powierzchni nie powinien być zbyt gruby, długość jest optymalna średnia i długa, a kształt - ścięty lub rozczesany na jedną stronę. Dobrze ukształtowane grzywki ze stopniowanymi końcówkami pasują do dziewcząt o szerokich twarzach.

Какая челка подходит круглому лицу

Kształt Bang i cechy rysów twarzy

Istotny wpływ na to, że grzywka pasuje do okrągłej twarzy, ma wielkość, wyrazistość i poprawność cech danej osoby. Proste długie grzywki podkreślają oczy. Jeśli nie możesz pochwalić się pięknymi wyciętymi oczami, nie rozwodź się nad tą opcją.

Jeśli natura nie zapewniła Ci wyrazistych rysów twarzy, z pewnością przejdziesz do wielostopniowej fryzury, takiej jak "kaskada" z porwaną grzywką. Stwórz dodatkową objętość wybrednych, lekko rozczochranych loków, a najbardziej nieatrakcyjna twarz stanie się słodka i przyjemna.

Wydawać by się mogło, że krótki huk powinien wizualnie wydłużyć twarz i być idealną opcją dla pulchnych dziewcząt. Ale nie, krótkie grzywki na okrągłej twarzy nie są odpowiednie, a także krótkie fryzury, ponieważ skupia uwagę na kościach policzkowych i tylko rozszerza twarz. Okrągłe twarze mają zwykle bardzo niskie płaskie czoło, a krótki huk wygląda trochę śmiesznie. Jedyną możliwą kombinacją jest krótka poszarpana grzywka i długie włosy pokrywające policzki, i tylko wtedy, gdy brwi są pięknie ukształtowane.