Niezależnie od tego, jak przemyślane i wykwintne wnętrze twojego domu, nie będziesz w stanie obejść się bez minimalnych elementów wystroju. I że wystrój tego lub tego pokoju nie wygląda na bezduszny i nudny, możesz doradzić, aby zrobić to samemu.

Pomysły na dekorowanie pokoju własnymi rękami

Przede wszystkim, biorąc pod uwagę realizację swoich pomysłów na dekorację, weź pod uwagę osobliwości swojego pokoju - ogólny stylista jego projektu, funkcjonalności, materiału i wysokości sufitu, mimo wszystko. W końcu, na przykład, w przypadku wystroju pomieszczenia o niskich sufitach, najlepiej jest stosować dowolne sztuczki, elementy dekoracyjne lub akcesoria, które przynajmniej wizualnie "podnoszą" sufit. Co to może być? Najprostszą i najtańszą opcją jest zastosowanie zasłon i tapety w pionowe paski. I zasłony można uszyć ręcznie. Ta sama metoda wizualnej ekspansji przestrzeni stosowana jest do dekoracji małych pomieszczeń.

Wystrój pokoju1Wystrój pokoju2Wystrój pokoju 3

Maksymalnie używaj powierzchni lustrzanych i błyszczących; Nie zagracaj miejsca; meble do wyboru proporcjonalne do wymiarów pomieszczenia, dając pierwszeństwo wielofunkcyjnym przedmiotom. Funkcjonalny cel pomieszczenia odgrywa również rolę w doborze określonych elementów dekoracyjnych.

Wystrój pokoju4Wystrój pokoju5Wystrój pokoju6

Na przykład, począwszy od wystroju salonu, pamiętaj, że jest to pomieszczenie, w którym odpoczywasz, przyjmujesz gości, być może robisz coś w rodzaju robótek ręcznych. Dlatego przy projektowaniu należy wziąć pod uwagę wszystkie te niuanse - myśleć nad oświetleniem, aranżacja mebli , kolorystyka, podnieś tekstylia. Jako pomysł na wystrój tego pokoju można zaproponować użycie jasnej palety kolorów do dekoracji ścian, podłóg i mebli - na takim tle jest jasno tekstylia (zasłony, poduszki do sof) lub dowolne jasne elementy dekoracyjne w postaci wazonów podłogowych, lamp podłogowych.

Wystrój pokoju7Wystrój pokoju8Wystrój pokoju 9

Bardzo skutecznym wariantem wystroju jest zagłuszanie przestrzeni głuchych, na przykład umieszczenie w rogu pomieszczenia dużego akwarium z egzotyczną rybą i pięknym podświetleniem.

Wystrój pokoju 10Wystrój pokoju 11Wystrój pokoju12

I na pewno zrealizujesz wszystkie swoje pomysły na projekt, wykonując wystrój jadalni. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem dużego domu i jadalni w nim - to jest osobne pomieszczenie, wtedy możesz polecić używanie dekoracyjnych naczyń jako przedmiotów dekoracyjnych na otwartych półkach lub w witrynach zamkniętych szafek. Ale z reguły w nowoczesnych domach jadalnia jest połączona z kuchnią. Dlatego wystrój powinien być wybrany zgodnie ze specyfiką pokoju.

Wystrój pokoju13Wystrój pokoju14Wystrój pokoju15

Szczególna uwaga będzie wymagać pokoju dziecięcego.

Wystrój pokoju dziecięcego

Wchodząc do wystroju pokoju dziecięcego, musisz oczywiście wziąć pod uwagę wiek dziecka, jego płeć i oczywiście zainteresowania. Na przykład wystrój pokoju dla noworodka powinien być maksymalnie funkcjonalny i mieć na celu komfortowy pobyt w nim matki z dzieckiem. Ale kiedy zaczniesz dekorować pokój dziecięcy dla dorosłego dziecka, na przykład dla dziewczynki, możesz wymyślić pokój w stylu "małej księżniczki", używając różnych elementów tematycznych. Więc lekkość i lekkość do wnętrza dodadzą wystroju pokoju "dziewczyny" z motylami. Mogą być wykonane w wersji mobilnej i zawieszone na żyrandolu, mogą stanowić element dekoracji ściennej w pokoju dziecięcym, stosowany jako nadruk na zasłonach lub pościeli. A ten wystrój pokoju dziecięcego można wykonać samodzielnie. Nie mniej uwagi należy podchodzić i wystrój pokoju dla chłopca, zwłaszcza nastolatka. Pamiętaj, aby rozważyć wszystkie jego życzenia, pobić jego hobby, zaangażować go w proces rejestracji dziecka.

Wystrój pokoju16Wystrój pokoju17Wystrój pokoju18
"Specjalny" wystrój

Podsumowując, kilka słów o dekoracji pomieszczeń pomocniczych. Na przykład korzystne jest podkreślenie oryginalnych elementów wystroju w łazience, wykorzystanie nowoczesnych rodzajów oświetlenia pomieszczeń - reflektorów lub elementów LED.

Wystrój pokoju19Wystrój pokoju20Wystrój pokoju21