Małe miasteczko Rogaška-Slatina, które znajduje się we wschodniej części Słowenia znany jest wąskiemu kręgowi koneserów wysokiej jakości wypoczynku z możliwością odzyskania. Chwała uzdrawiającej mocy wody Donat Mg powoli, ale pewnie rozprzestrzenia się po całym świecie. Ośrodek Balneologiczny Rogaška-Slatina zostaje usunięty z Lublana , stolicy Słowenii, w odległości 82 kilometrów i do najbliższego miasta Cel tylko 45 kilometrów. Unikalny klimat, dostępność leczniczej wody pitnej, źródła termalne i piękna przyroda sprawiają, że to miasto jest doskonałym miejscem na relaksujący wypoczynek z korzyściami zdrowotnymi.

Cudowny dar natury

Według informacji historycznych miasto ma ponad czterysta lat. Taki szacowny wiek dla kurortu sprawia, że ​​Rogaška-Slatina jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych regionów spa w Europie. Istnienie doliny Slatina znane było również starożytnym Rzymianom, o czym świadczą znaleziska archeologiczne. W pobliżu drogi, przekraczając terytorium współczesnego miasta, naukowcy odkryli kilka monet celtyckich i rzymskich, rzymską igłę z sześcioma głowami z brązu. Oczywiście starożytni Rzymianie dobrze znali cudowną moc miejscowej wody termalnej.

Pomimo publikacji słynnego alchemika Leonarda Tourneissera na temat kompozycji tej wody, która ujrzała światło w 1572 roku, prawdziwe zainteresowanie źródłami pojawiło się zaledwie dwieście lat później. I to było spowodowane cudownym uzdrowieniem hrabiego Piotra Zrinskiego. Woda ze źródeł Rogaška-Slatina była butelkowana i sprzedawana, aw 1685 r. Poświęcono jej całą książkę. Jednak status kurortu Rogaska Slatina (Słowenia) otrzymano dopiero w 1803 r., Kiedy stał się własnością hr. Ferdinanda Attemsa, a studnia Donat została odkryta w 1908 r. Ale wszystkie te historyczne niuanse bledną na tle lokalnej legendy. Opowiada o koniu Pegasusie, pomocniku boga słońca, który swoim rozkazem kopnął kopyto między Świętym Krzyżem a Rogatzem, cudownym źródłem. Przy okazji, na herbie Rogaška-Slatina obecny jest Pegaz.

Рогашка-Слатина находится в окружении потрясающей природы

Legenda znalazła również odzwierciedlenie w pomniku uskrzydlonego konia, zainstalowanego na jednym z placów miasta. Istnieją inne powody, aby odpocząć w sanatorium Rogaška-Slatina, z wyjątkiem uzdrawiającej wody:

 • klimat, tu przez cały rok wspaniała pogoda - zima jest łagodna, a lato umiarkowanie gorąca;
 • różnorodne procedury, które są oferowane gościom. Od 2017 roku ośrodek dołączył do zielonego programu turystyki słoweńskiej.

Pogoda w Rogaška-Slatina jest idealna dla dostosowania zdrowia, jakości wypoczynku. Ponieważ miasto znajduje się na wybrzeżu Adriatyku, klimat tutaj jest umiarkowanie mokry. Jest idealny dla osób, które mają przeciwwskazaną nagłą zmianę pasków.

Powietrze jest rzadsze, ponieważ kurort znajduje się na wysokości. Bardzo odpowiedni do odpoczynku i leczenia Słowenia (Rogaška-Slatina), pogoda w tym miejscu pozwala na spacer na świeżym powietrzu, ciesząc się piękną scenerią, przez cały rok.

Водные процедуры на курорте

Leczenie w Rogaška-Slatina

W ten sposób - leczenie i jednocześnie całkowity odpoczynek ze wszystkimi jego urokami. W Rogaška-Slatina istnieje możliwość nie tylko leczenia chorób przewodu pokarmowego, cukrzycy, dny moczanowej, otyłości, nadciśnienia, niepłodności męskiej i wielu innych, ale także fascynujących rozrywek. Po pierwsze, możesz podziwiać niesamowite naturalne krajobrazy, spacerując po dobrze utrzymanych parkach i gajach. Po drugie, wszystkie hotele Rogaška-Slatina (a jest ich kilkadziesiąt!) Oferują dużo rozrywki - odwiedzając kluby sportowe, salony spa, dyskoteki, restauracje, bary. Należy zauważyć, że wszystkie hotele i pensjonaty znajdują się w centrum kurortu, obok pijalni wód.

Miejscowa woda jest głównym uzdrowicielem, który pomaga oczyścić organizm, poprawia procesy metaboliczne. Ze względu na wysoką zawartość magnezu przywraca komórki. W Rogaška-Slatina (Słowenia) szczególnie skuteczne jest leczenie chorób narządów trawiennych i jelit, a także wzmocnienie układu sercowo-naczyniowego i nerwowego.

Термальный курорт Рогашка-Слатина

Źródła termiczne są zalecane w leczeniu chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Ośrodek będzie mógł leczyć choroby skóry, żylaki. Istnieją programy rehabilitacji po operacjach i urazach, przeprowadzane są operacje plastyczne, organizowane są kursy żywienia dla diabetyków.

Rogaška-Slatina to miejscowość wypoczynkowa, na terenie której znajduje się kompleks odnowy biologicznej o powierzchni 860 m². Istnieją różne baseny z wodą termalną połączone ze sobą. Również tutaj jest instytut medyczny, w którym można uzyskać egzamin od kardiologa, dermatologa, ginekologa lub skonsultować się z gastroenterologią. Centrum leczenia zapewnia różne zabiegi regeneracyjne: elektroterapię, balneologię, fizjoterapię, kinezyterapię, aromaterapię, laseroterapię, masaż.

Ciekawe, że wszystkie hotele, źródła termalne i wszelkie pawilony w ośrodku połączone są systemem zamkniętych przejść. Dlatego turyści tutaj są łatwi w nawigacji.

Санатории Рогашка-Слатина Co robić dla wczasowiczów i pacjentów?

Korzystanie z wody leczniczej nie jest jedynym zajęciem dla turystów, którzy przyjeżdżają do ośrodka. Mogą po prostu wybrać się na spacer i podziwiać malownicze tereny. Dla gości otwarte są również drzwi różnych klubów sportowych, spa, dyskotek i barów.

Rogaška-Slatina (Słowenia), której atrakcje przyciągają turystów samodzielnie, odnosi się do miejsc o bogatej historii. Najciekawsze miejsca to:

 • klasztor Pleterrier ;
 • zamki Staatenberg i Otočec ;
 • farma jeleni ;
 • fabryka szkła .

Turyści mają zapewnione wycieczki z przewodnikiem, które szczegółowo opisują każdy punkt orientacyjny. Osoby zainteresowane aktywnym wypoczynkiem, wyposażone w pole golfowe, ośrodek jeździecki, otwarte i zamknięte korty tenisowe. Istnieje również specjalna strefa dla dzieci.

Wczasowicze mogą odwiedzić różne wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty i przedstawienia teatralne. Dzięki reszcie w ośrodku będzie można nie tylko poprawić stan zdrowia, ale także dowiedzieć się wielu ciekawych o tej części Słowenii.

Wycieczki mogą być zarówno pieszych w pobliżu sanatoriów, i odległych, do romantycznych jezior Bled i Bohinj . Z niezbędnym aparatem, bo tylko pamiętaj Roga-Slatina (Słowenia), którego zdjęcie zostanie zapisane na rodzinnym albumie. Wieczorna rozrywka w kurorcie to niewiele, bo jest lecznicza.

Озеро Блед, к которому организовываются экскурсии

Niemniej jednak nie musisz przegapić reszty. Czas podróży rozjaśnią spacery wzdłuż malowniczych wzgórz, a także piesze wycieczki do leśnego źródła, najstarszego w ośrodku. Urlopowicze odwiedzają również kaplicę św. Anny , która jest uważana za patronkę uzdrowiska. Pochodzi z XIX wieku i został zbudowany w stylu neoromańskim.

W mieście znajduje się również muzeum: etnograficzny skansen (dwór Yunezhava) i Anin Dvor , gdzie przedstawiają historię kurortu. Podczas spacerów pieszych w okolicy można zwiedzić dolinę Logar, dostać się do wioski Olympus i innego kurortu Atomsk .

Ponadto, z Rogaška-Slatina dla gości organizuje wycieczki do Alp, Lublana do jeziora Bled i jaskini krasowej Postojna , a także do sąsiednich miast, na przykład Zagrzeb lub Portorož .

Rogaška-Slatina Hotels

Niezależnie od tego, kiedy chcesz przyjechać do ośrodka, zimą lub latem, lepiej zarezerwować pokój w hotelu z wyprzedzeniem. Hotel w Rogaska-Slatina jest otwarty, więc każdy może wybrać odpowiednie zakwaterowanie zgodnie z preferencjami i możliwościami finansowymi. Rogaška-Slatina, której hotele słyną z komfortu i pięknego wnętrza, nie jest jedynym ośrodkiem turystycznym. Goście są również mile widziane motele, hostele i kompleksy turystyczne. Miejsce pobytu zależy od życzeń samych gości.

Najpopularniejsze hotele ze wszystkich to:

 1. Hotel Zagreb - ma bardzo dobrą lokalizację, znajduje się w centralnym parku Rogaški-Slatina. Hotel słynie z usług spa, które są dostępne w bardzo dużej liczbie. Należą do nich: odwiedzanie basenów z wodą termalną, sauna, sauna fińska, basen Kneippa. W hotelu znajdują się 2 restauracje: samoobsługa Kristal, w której przygotowuje się jedzenie przed gośćmi oraz restauracja Kaiser.
 2. Отель Zagreb
 3. Grand Hotel Sava oferuje komfortowe pokoje wyposażone we wszystkie udogodnienia. Tutaj możesz popływać w krytym basenie, wziąć jacuzzi, odwiedzić łaźnię turecką. W hotelu znajduje się cały kompleks saun, sala fitness i kort tenisowy. Można zjeść w dwóch restauracjach i wypić pyszną kawę lub herbatę w barze w holu.
 4. Гранд-отель Sava
 5. Apartamenty Zore Ungar znajdują się w odległości 300 metrów od miejskiego spa termalnego. W malowniczym miejscu w pobliżu mieszkania można usmażyć grill, za który można wziąć specjalne akcesoria. Przyjeżdżając samochodem można zostawić go na bezpłatnym parkingu.
Апартаменты Zore Ungar Kuchnia ośrodka

Restauracje Rogaška-Slatina są dostępne w każdym hotelu, ale liczne kafejki i bary z przekąskami znajdują się poza nimi. Serwują kuchnię narodową. Ci, którzy przyjeżdżają do ośrodka, aby schudnąć, mogą zamówić dietetyczne jedzenie.

Większość sanatoriów oferuje podzielony posiłek na równi z "normalnym" bufetem. Restauracja Restavracija Bohor oferuje owoce morza, a filiżanka kawy lub kieliszek wina jest lepsza w Kavarna MiaMia . Najlepsze desery według odwiedzających podawane są w Dz.U. Coffee House & Treats.

Jak dostać się do Rogaška-Slatina?

Jeśli szukasz miasta Rogaška-Stanita na mapie, będzie to około 108 km od stolicy kraju. Do ośrodka można dotrzeć specjalnym transferem z lotniska międzynarodowego Port lotniczy Lublana .

W tym samym czasie, jak dostać się do Rogaška-Slatina, mogą pojawić się problemy, jeśli nie przejmujesz się wcześniejszym transferem. Chodzi o to, że najbliższe lotnisko znajduje się w Wiedniu. Z kurortem nie można dojechać autobusem ani pociągiem. Do Wiednia można dojechać pociągiem Cel , a następnie taksówką, aby dostać się do Rogashka. Ale ta usługa będzie kosztować około 150 € za samochód (3-4 osoby). Jest jeszcze jedna opcja: przelot do Lublany, potem pociągiem do Celje, ale czas zajmie więcej.