Stan Belize wypełniony jest oszałamiającą przyrodą zabytki . Pomimo niewielkiego terytorium kraju, w tym miejscu skupia się wiele obszarów ekologicznych, z których większość zajmują wspaniałe parki i fascynujące rezerwaty. Jednym z najbardziej zapadających w pamięć jest rezerwat Rio Bravo, szeroko znany wśród turystów spoza kraju

Historia Rezerwy

Rezerwat Rio Bravo powstał w 1988 roku w ramach specjalnego programu ochrony lasów tropikalnych przed wylesianiem. Warto zauważyć, że pod koniec lat 80-tych w Belize nastąpiła poważna katastrofa ekologiczna, przejawiająca się w masowym wylesianiu lasów tropikalnych, których terytoria były przeznaczone na plantacje owoców cytrusowych. Wraz ze wzrostem skali wyrębu powierzchnia egzotycznej dżungli szybko się zmniejszyła. Po zabezpieczeniu obszaru chronionego na opuszczonym terytorium, rząd Belize zapewnił, że po kilkudziesięciu latach dżungla może w pełni odzyskać całą swoją świetność.

Заповедник Рио-Браво славится своей огромной территорией

Rezerwat przyrody Rio-Bravo - opis

Rezerwat Rio Bravo znajduje się w północno-zachodniej części Belize Pomarańczowy spacer i jest największą strefą przyjazną dla środowiska Belize , która obejmuje prawie 4% całego terytorium tego maleńkiego kraju. Naturalny obszar Rio Bravo rozciąga swoje gospodarstwa ponad 930 metrów kwadratowych. km. Ogromny obszar rezerwatu zajmuje prawdziwa dzika dżungla, która z pewnością przyciągnie uwagę miłośników ekoturystyki.

Wiele rzadkich przedstawicieli fauny i flory jest reprezentowanych w Rio Bravo. Tutaj można znaleźć około 70 gatunków zwierząt i 392 gatunków ptaków, zobaczyć unikalne rośliny. Terytorium parku naturalnego zamieszkują gatunki, które są na skraju wyginięcia, wśród których można wymienić: małpę pająka środkowoamerykańskiego, oceloty, wyjec małp czarnych, tapiry, jaguarundi, jaguary, pumy.

Черная обезьян-ревун - вымирающий вид, который можно встретить в заповедникеЯгуар - редкий представитель фауны, обитающий в заповеднике

Oprócz naturalnego piękna, rezerwat może również oferować atrakcje kulturalne: około 40 miejsc śladów starożytnej cywilizacji Majów.

Rezerwa jest dostępna dla ograniczonej liczby turystów, średnio za rok ich liczba to tylko kilka tysięcy. Takie zakazy są ustalane w celu zachowania jak najdłużej specjalnego ekosystemu tego tropikalnego miejsca.

Rezerwat Rio Bravo uważany jest za jedno z najbardziej majestatycznych nietkniętych miejsc na całej planecie. Niesamowite łuski, egzotyczne rośliny i najrzadsze zwierzęta podbiją serce każdego turysty.

Jak dostać się do rezerwy?

Aby dostać się do rezerwatu, musisz najpierw dostać się do Orange Walk. Najbliższe lotniska znajdują się w następujących miastach: San Ignacio (32 km), Dangriga (58 km), Philip Goldson w Belize City (62 km). Z nich można dostać się do Orange Walk autobusem lub samochodem.