Na wybrzeżu Morza Karaibskiego rozprzestrzenił się jego kraj własności Belize , wypełniony wieloma historycznymi atrakcje . Jednym ze starożytnych zabytków architektury są ruiny opuszczone z miasta Lamanai.

Lamanay - historia miasta

Pierwsze wykopaliska w mieście Lamanay w Belize rozpoczęto w 1974 roku. Według wielu archeologów, którzy długo badali cechy tego starożytnego miasta, Majowie z plemienia Majów istniało w nim już w 1500 roku pne. Wykopaliska dowiodły, że historyczne miasto przetrwało rewolucję społeczno-demograficzną. Ale mimo całego zamieszania osada nie opróżniła się i ludzie nadal tam mieszkali aż do początku hiszpańskiej okupacji, która miała miejsce w XVI wieku. W tamtych czasach, kiedy miasto było uważane za główne centrum historyczne, miało około 20 000 mieszkańców.

Ламанай - древние руины в окружении живописной природы

Kilka lat po przybyciu Hiszpanów do miasta mieszkańcy Majów wypełnili miasto Lamanai, ale z powodu okrutnego traktowania miejscowi ludzie opuścili swoje ziemie. Wiele razy Majowie próbowali powrócić do swoich ojczystych ziem, aby kultywować ziemię. Przymusowy powrót osady pomógł ponownie zaludnić Lamanai i dać mu drugie życie. Po powrocie mieszkańców do miasta zostali ochrzczeni, co doprowadziło do budowy kościołów w świętych miejscach osiedli Majów. Jednak pomimo przywrócenia starożytnego miasta, doszło do rozruchów, które doprowadziły do ​​jego zniszczenia, miasto zostało spalone i opuszczone.

Ламанай - древний памятник архитектуры

Czy Lamanay jest interesujący dla turystów?

Turyści, którzy znaleźli się w tych miejscach, będą mogli zanurzyć się w dawno zapomnianej historii osadnictwa Majów, dowiedzieć się, jak żyją, co święte dla nich, a także podziwiać niezapomniane naturalne piękno tego cudownego miasta. Podróżni będą mogli zobaczyć takie atrakcje:

  • starożytne ruiny znaleziono w prawdziwej dzicznej dżungli, gdzie do dziś żyją egzotyczne ptaki, wyjące małpy i inni rzadcy przedstawiciele fauny;
  • Malowniczym odkryciem dla wielu turystów będą ruiny starożytnych świątyń, które wydają się wyrastać z gęstej dżungli. Na przykład jest to świątynia Maski , w której można zobaczyć płaskorzeźbę ogromnej głowy wyrzeźbionej z kamienia;
  • Храм Маски - барельеф огромной каменной головы
  • naukowcy odkryli fascynujące pozostałości hiszpańskich kościołów, pod jednym z których znaleziono sekretne sanktuarium, w którym było wiele wyrobów ceramicznych.

Jak dostać się do miasta Lamanay?

Aby dostać się do Lamanay, Belize jest możliwe z miasta Pomarańczowy spacer , korzystając z rejsu.