Stolica Belize w Belmopane jest ostatnio, od 1962 roku. Stara stolica Belize City został zniszczony przez huragan. Belmopan to czyste miasto o nowoczesnej architekturze. Ze względu na młodzieńcze widoki nie są zbyt liczne, ale są. W tym artykule opowiemy o najciekawszych zabytkach Belmopanu.

Architektura i życie kulturalne
  1. Zgromadzenie Narodowe . Pompatyczny, ale jednocześnie pełen wdzięku budynek to zachwyt dla turystów. Wznosi się na wzgórzu Niepodległości. Projekt wykorzystuje nowoczesne techniki i formy architektoniczne. To nawet zaskakujące, że taki mały kraj pozwolił sobie na taką konstrukcję.
  2. Национальное собрание
  3. Wystawa rękodzieła . Wystawę można nazwać centrum sztuki. Lokalni mistrzowie wystawiają na nich swoje prace. Ręcznie robione meble reprezentują takie przedmioty jak taborety, stoliki nocne, wieszaki, stojaki. Również goście mogą docenić ręcznie robioną biżuterię: naszyjniki, kolczyki, bransoletki. W muzeum eksponowane są potrawy i produkty z czarnego korala. Wyobraźnia ręcznie robionych lalek, wszelkiego rodzaju pamiątki są niesamowite. Prezentowany jest zbiór autorskich obrazów i rzeźb w drewnie.
Ремесленная выставка Atrakcje przyrodnicze
  1. Park Narodowy Blue Hole . Blue Hole to obszar krasowy. Rzeka przepływa przez park Sibun , zarówno na powierzchni, jak i pod ziemią w jaskiniach. Zawalenie tworzyło naturalną głębokość basenu wynoszącą 8 metrów. Możesz w nim pływać. Z parku Blue-Hole ścieżka prowadzi do jaskiń St. Hermann . W tych jaskiniach Indianie Majów odprawiali rytuały i składali ofiary. Na terenie parku znajduje się Rafa Latarni i Half Moon Co , gdzie odkryto kolonię czerwonobocznych głuptaków i 96 innych gatunków ptaków.
  2. Park Narodowy Guanacaste . Nazwa parku pochodzi od tych samych drzew, z których wykonane są czółna. Osiągają 40 metrów wysokości. Drzewo ma szerokie gałęzie, które wspierają liczne epifity. Wśród epifitów znajduje się kilka odmian storczyków, nomów, paproci i kaktusów. W Guanacaste Park znajdują się 2 ścieżki leśne: las palmy z kości słoniowej i tytoń liściasty. W parku można obserwować ponad 100 gatunków ptaków i szeroką gamę zwierząt. Powierzchnia parku wynosi 20 hektarów. Status Parku Narodowego Guanacaste został przyjęty w 1990 roku. Podczas wycieczek w parku zaleca się odpowiednie ubranie (koszulę z długimi rękawami, spodnie i buty) w celu uniknięcia kontaktu z trującymi roślinami .. W parku jest wiele rzadkich zwierząt. Należą do nich bieliki, jaguary i kinkazh.
Зоопарк в Бельмопане