Oczyszczanie twarzy plam pigmentowych - jeden z najczęstszych problemów każdej dziewczyny zaczynającej aktywnie dbać o skórę. Każdy chce mieć idealnie gładką, porcelanową skórę i nie pokryty tonem. Niestety, aby osiągnąć efekt jakościowy, trzeba będzie podjąć pewne wysiłki.

Kiedy nadszedł czas na usunięcie plam pigmentowych na twarzy?

Plamy pigmentowe to obszary skóry, w których tworzenie pigmentu ulega wzmocnieniu i staje się patologiczne. Istnieje wiele czynników, które mogą prowadzić do hipermelanozy skóry. Wymieniamy najczęściej spotykane rodzaje plam pigmentowych na twarzy:

  1. Zmień poziomy hormonów. Najczęstszą postacią jest ciąża. Często u kobiet w ciąży przebarwienia skóry pojawiają się nagle na twarzy i ciele. Ze względów hormonalnych powodujących konieczność usunięcia plam pigmentowych na twarzy obejmują również dysfunkcję jajników, zaburzenia tarczycy itp.
  2. Promieniowanie ultrafioletowe, mianowicie nadużywanie opalania. Tan, oczywiście, ozdabia, ale kosztem plam starczych, to samo trudno powiedzieć.
  3. Plamy starcze na twarzy i ciele . Pojawiają się głównie po 50 latach, ze względu na zmiany w metabolizmie melaniny. W tym przypadku hormonalne tło odgrywa również rolę, która zmienia się aktywnie u kobiet w okresie menopauzy.
  4. Osłabiona odporność może prowadzić do nieprzyjemnej wady skóry. Częste procesy zapalne, złe odżywianie, niezawierające normalnego stosunku witamin i minerałów, wpływają na wymianę pigmentu w naszej skórze.

Metody oczyszczania twarzy plam pigmentowych

Niezwykle ważne w tej sprawie jest wizyta u lekarza. Nie ma sensu biegać tak szybko jak to możliwe do apteki po kremy lub nudzić moją babcię pytaniami o popularne przepisy, bez próby znalezienia przyczyny. Po prawidłowym dostosowaniu odżywiania, końcu ciąży, plamy mogą ustąpić same, a wybielenie plam pigmentowych na twarzy nie jest potrzebne.

Współczesne metody radzenia sobie z taką wadą skóry są podzielone na folklor i sprzęt. Te drugie wykonywane są przy pomocy specjalnych urządzeń kosmetycznych i obejmują:

  1. Peeling laserowy plamy pigmentacyjne na twarzy są wykonywane za pomocą precyzyjnego lasera, który pozwala belce wniknąć na pożądaną głębokość i usunąć zabarwione komórki.
  2. Fotoodmładzanie Przeprowadza się ją za pomocą energii świetlnej, która jest pochłaniana przez melaninę, w wyniku czego plamy znikają w ciągu zaledwie kilku dni bez niepotrzebnych manipulacji.
  3. Barwienie ultradźwiękowe.
  4. Kriodestrukcja plam przy użyciu ciekłego azotu.
  5. Peeling chemiczny (przeprowadzany z użyciem kwasów owocowych).

Plamy starcze na twarzy pomogą usunąć receptury tradycyjnej medycyny, przy ich pomocy więcej niż jedno pokolenie kobiet wyeliminowało ten problem. Najprostsza mieszanka wybielająca wykonana jest z dostępnych narzędzi. Do tego potrzebny jest 1 ogórek, starty na drobnej tarce i zmieszany z niewielką ilością soku z cytryny. Tę mieszaninę nanosi się na twarz przez pół godziny, po czym zostaje zmyty. plamy starcze na twarzy chłodna woda.

Kolejna prosta maska ​​wykonana jest z drożdży i soku z owoców cytrusowych (grejpfrut, cytryna). Drożdże rozcieńcza się sokiem do konsystencji gęstej śmietany i nakłada na twarz. Ta maska ​​jest bogata w witaminy z grupy B i odżywia skórę.

Naturalny tonik wybielający pomoże również oczyścić twarz plam pigmentowych. Można go łatwo przygotować z naparu pietruszki i mleka, zmieszanych w różnych proporcjach. Możesz użyć mikstury dwa razy dziennie, rano i wieczorem, lepiej przechowywać ją w małych porcjach.

Kochaj siebie, swój wygląd i znajdź czas, by zanurzyć twarz w specjalnych maskach.