Oparzenia wywołane przez słońce są zwykle zaczerwienione. Jednak w ciężkich przypadkach mogą im towarzyszyć ostrzejsze objawy: skóra jest opuchnięta, bolesna, bardzo wrażliwa i swędząca, traci wilgoć i łatwo ulega zakażeniu. We wszystkich przypadkach powinieneś użyć środka na oparzenia słoneczne. Pomogą zwilżyć uszkodzone miejsca i przyspieszyć je. regeneracja .

Leki gojące rany

W przypadku oparzeń słonecznych skóry należy zastosować dowolny środek gojący rany. Leki w tej grupie mają działanie przeciwzapalne i poprawiają lokalne procesy metaboliczne, co znacznie przyspiesza proces gojenia. Lecz skuteczne i bezpieczne preparaty do gojenia się ran:

  1. Pantenol - uważa się, że jest to najlepszy lek na oparzenia słoneczne, ponieważ można go stosować na dowolnym etapie i zakresie zmian skórnych. Produkowany jest w postaci kremu, pianki i maści. Pantenol szybko nawilża i stymuluje procesy regeneracyjne nawet w mocno uszkodzonych tkankach.
  2. Metylouracyl stosuje się w leczeniu lekkich i ciężkich ran oparzeń. Pobudza procesy regeneracyjne w tkankach w krótkim czasie. Wydany Methyluracil w postaci maści na bazie parafiny.
  3. Solcoseryl - ma różne postacie dawkowania (żel, maść, galaretka), przyspiesza gojenie i nie pozwala na powstawanie blizn.
Preparaty antyseptyczne

Aby zapobiec możliwym zakażeniom w otwartej oparzeniach, należy zastosować lokalne preparaty zawierające substancje przeciwbakteryjne. Najbardziej skuteczne środki antyseptyczne na oparzenia słoneczne to:

  1. Agrosulfan - oparty na tym srebrowym leku, ma doskonały efekt barierowy w przypadku lekkich oparzeń. Nie zaleca się stosowania go do poważnych i głębokich oparzeń, którym towarzyszą różne wydzieliny.
  2. Oflokaina jest niedrogim lekarstwem na oparzenia słoneczne, które jest kombinacją rozpuszczalnej w wodzie lidokainy i środka przeciwbakteryjnego. Doskonale chroni ranę, nawilża ją i eliminuje ból. W tworzeniu martwej tkanki, Oflocain stymuluje ich odrzucenie.
  3. Miramistin jest wskazany w leczeniu oparzeń spowodowanych światłem słonecznym, o dowolnej złożoności, ponieważ ma działanie przeciwbakteryjne przeciwko różnorodnym szkodliwym mikroorganizmom i grzybom.
Połączone fundusze

Połączone środki przeciw oparzeniom słonecznym to leki, które obejmują natychmiast środki przeciwbólowe, środki antyseptyczne i składniki gojące ran. Często mają również witaminy i różne substancje aktywne biologicznie, które przyspieszają gojenie. Te połączone leki obejmują:

  1. Fastin - zawiera furatsilinę, anestezin i syntomycynę, odpowiednią do leczenia powierzchownych i głębokich oparzeń w fazie gojenia.
  2. Lifeguard - zawiera wosk pszczeli, wyciągi z roślin leczniczych, olej z rokitnika i inne składniki, które tworzą warstwę ochronną na skórze.
Środki ludowe

Najtańszym lekarstwem na oparzenia słoneczne jest śmietana. Powinien być nakładany na dotknięty obszar grubą warstwą. Śmietana eliminuje zaczerwienienia, nawilża, a nawet pomaga szybko złagodzić ból. Jeśli przesiąknie w ciągu kilku minut, możesz znów posmarować jej skórę.

środki na oparzenia słoneczne

Kolejny skuteczny środek ludowej na oparzenia słoneczne maści z żółtek jaj.

Przepis na maść

Składniki:

  • jaja - 2 szt .;
  • oliwa z oliwek - 5 ml.

Gotowanie

Zagotuj jajka, usuń żółtka i rozgotuj je na patelni z olejem na małym ogniu, aż uzyskasz czarną kruchą masę. Musi smarować spalone miejsca.