Nasz sen nocny składa się z 4-5 cykli, każdy cykl jest podzielony na fazy powolnego i szybkiego snu. W fazach wolnego snu mięśnie się rozluźniają, aktywność mózgu spada, ale faza snu REM, która zajmuje około 20% całkowitego czasu snu, jest najbardziej intensywna. W tej fazie pojawiają się szybkie ruchy gałek ocznych (dlatego nazywane jest to również fazą BDG) i najbardziej kolorowe sny. spać czas ten zajmuje około 10 minut w pierwszym cyklu, a następnie wzrasta do 20 minut w każdym cyklu. I na ten czas osoba może zobaczyć zdjęcie sytuacji, które jest równoważne kilku dniom, tj. W fazie szybkiego snu możesz zobaczyć, jak spędziłeś wiele dni w pracy i tak dalej, w ciągu kilku minut. Może dlatego tak szybko poruszają się oczy w tej fazie, ale paradoks polega na tym, że oczy we śnie poruszają się również w ludziach, którzy są ślepi od urodzenia.

Stan snu REM

Szybki sen jest najbardziej potrzebny odzyskiwanie siły ciała. Tylko mózg jest zaangażowany w tę fazę i prawie każdy mięsień ciała jest zrelaksowany i odpoczywa. Oprócz powrotu do zdrowia szybka faza snu pozwala lepiej absorbować informacje otrzymywane na dany dzień. Właśnie dlatego studenci są tak ważni, że śpią w pełnym wymiarze, a jeśli "wkurzasz" całą noc - wynik wyniesie zero.

Metoda snu REM

Aby szybko zainicjować fazę snu REM i odmłodzić ciało w zaledwie 4-5 godzin odpoczynku, musisz przestrzegać kilku zasad. Nie możesz dostać wystarczająco dużo przed snem, ponieważ jedzenie wymaga energii i aktywnej pracy przewodu pokarmowego - aby Twoje mięśnie nie mogły się całkowicie zrelaksować. Spróbuj zasnąć, nie myśleć o problemach, ale przedstawiać ładne zdjęcia - możesz zatrzymać się lub śnić. Pamiętaj, aby zadbać o komfortowe warunki - powinieneś być wygodny, miękki i ciepły, idealnym rozwiązaniem jest podgrzewany materac wodny, na którym ciało przyjmuje najbardziej naturalne i zrelaksowane pozycje.