Rodzynki z karmieniem piersią Wielu przedstawicieli płeć piękności uwielbia słodycze i prawie nie może im odmówić. Ale po narodzinach ukochanego dziecka, dieta nowo mamy zmienia się bardzo: słodycze, czekolada i ciasteczka muszą być z niej wyłączone, aby uniknąć reakcji alergicznych i zaburzeń żołądkowo-jelitowych u dziecka. I tu dochodzi do rodzynków ratunkowych, co nie jest zabronione podczas karmienia piersią. Jednak ten produkt ma swoje własne niuanse.

Czy jest możliwe rodzynek podczas karmienia piersią i jak przydatne jest to?

Rodzynki to jeden z najpopularniejszych suszonych owoców. Zawiera wiele witamin i składników odżywczych, które korzystnie wpływają na zdrowie matki karmiącej i jej dziecka, do których są przenoszone bezpośrednio przez mleko. Należy jednak zauważyć, że odpowiedź na pytanie, czy można jeść rodzynki podczas karmienia piersią noworodka, często będzie negatywna. Eksperci zalecają odczekać dwa do trzech miesięcy po urodzeniu okruchów przed wprowadzeniem suszonych winogron do jadłospisu. Pozwoli to uniknąć takich nieprzyjemnych zjawisk, jak kolka i obrzęk, które mogą silnie zaburzyć dziecko, i wyjaśni, dlaczego rodzynek nie jest możliwy podczas karmienia piersią. Możliwe są również objawy skazy.

Większość pediatrów uważa, że ​​korzyści wynikające z używania tego suszonego owocu często znacznie przewyższają szkody. Podczas karmienia piersią występują rodzynki w dowolnej postaci, ponieważ:

  1. Substancje zawarte w nim łagodzą układ nerwowy i zwiększają odporność.
  2. Miłość do tego produktu gwarantuje karmienie piersią nienaganną pracę układu sercowo-naczyniowego i zmniejsza prawdopodobieństwo obrzęku.
  3. Kobieta w okres poporodowy zwiększa się aktywność pamięci i mózgu, stan skóry normalizuje się, a nerki zaczynają działać prawidłowo.
Jak wprowadzić ten rodzaj suszonych owoców do porcji matki karmiącej?

W szczególnych przypadkach (np. Brak witamin w ciele) rodzynki podczas karmienia piersią noworodków, Czy to możliwe rodzynek podczas karmienia piersią ale najpierw lepiej przygotować nieskoncentrowany kompot. W tym celu 75-100 g rodzynek gotuje się przez dwie do trzech minut w litrze wody i utrzymuje przez godzinę. Pij taki napój w pierwszym miesiącu spożywania rodzynków podczas karmienia piersią powinien być na śniadanie i obiad nie częściej 2-3 razy w tygodniu, dopóki nie jesteś przekonany o braku niepożądanych reakcji.

Gdy dziecko dorośnie, możesz przygotować bardzo smaczne i zdrowe danie - pieczone jabłka, nadziewane tym suszonymi owocami. Jeśli lekarz mówi, że możesz rodzynek podczas karmienia piersią, zafunduj sobie takie pyszne danie. Wystarczy wyciąć rdzeń jabłek i włożyć tam suszone jagody.