Niedawno produkcja mebli własnymi rękami z improwizowanych środków zyskuje niespotykaną dotąd popularność. Produkty z plastikowych butelek są tego oczywistym dowodem. Rzeczywiście, opakowania z tworzyw sztucznych są bardzo wygodnym, lekkim, tanim i praktycznie wiecznym materiałem. W naturze nie rozkłada się przez prawie setki lat. Okazuje się, że nie bez przyczyny wielu rzemieślników z powodzeniem wykorzystuje te pozornie domowe odpady do budowy i dekoracji płotów, boisk i klombów.

Jednak to się nie kończy, a w tym materiale często używa się do produkcji lekkich i ekskluzywnych mebli. Na przykład mała, zwarta i miękka otomana wykonana z plastikowych butelek, zrobiona własnymi rękami - prosta i nieodzowna rzecz niezbędna do domu lub dawania. Zawsze możesz schować je w kącie, położyć na sofie, fotelu lub wygodnie umieścić w ogrodzie wokół stołu na przyjacielskie spotkania.

Proces produkcyjny kłęby z plastikowych butelek jest niezwykle prosta i prosta. Współcześni miłośnicy haftu i projektowania opracowali wiele różnych sposobów tworzenia najbardziej niezwykłych i ładnych foteli w ciągu zaledwie kilku godzin. Dlatego w naszej klasie mistrzowskiej na temat: "Wyściełany taboret z plastikowych butelek" pokażemy Ci, jak stworzyć stylowy i bardzo przydatny mebel do Twojego domu. Do tego potrzebujemy:

 • plastikowe butelki - 16 sztuk, objętość - po 1 l;
 • guma piankowa lub syntetyczny zimowy;
 • segment linoleum ;
 • taśma klejąca;
 • nożyczki;
 • pokrycie tkaniny.

Jak zrobić otomana z plastikowych butelek?

 1. Najpierw przygotuj butelki. Tak, że są one bardziej gęste i nie są ściśnięte, wewnątrz nich tworzymy niezbędne ciśnienie wewnątrz naczynia. W tym celu, zanim zaczniemy robić otomanę z plastikowych butelek, umieść otwarty pojemnik na pół godziny w lodówce. Następnie mocno je przekręć i usuń. Kiedy powietrze wewnątrz nagrzewa się i rozszerza, ściany stają się bardziej sprężyste.
 2. Teraz układamy małe kwadratowe 4x4 butelki i ze wszystkich stron odpowiednio oklejamy konstrukcję taśmą samoprzylepną.
 3. Osman z plastikowych butelek robi to sam1Osman z plastikowych butelek robi to sam2
 4. Weź kawałek starego linoleum (możesz użyć tektury lub innego gęstego materiału) i wyciąć kwadrat o wymiarach 30x30 cm.
 5. Załóż następny kawałek pianki otomanskiej (możesz złożyć kilka warstw, sintepon lub jakikolwiek inny miękki materiał, który jest pod ręką) i pokryj cały zaciąg kawałkiem linoleum. Dzięki temu wykończeniu otomana wykonana z plastikowych butelek, własnoręcznie wykonana, stanie się wygodniejsza i można na niej długo siedzieć.
 6. Osman z plastikowych butelek robi to sam3
 7. Na linoleum ułóż kolejny kawałek piany i przykryj go filcem. Jeśli chcesz, możesz umieścić cienką podkładkę na linoleum lub wiązkę ciepłego materiału, aby miejsce było bardziej miękkie i cieplejsze.
 8. Dalej, wokół obwodu, podnosimy naszą podnóżę filcem. Krawędzie szyć górną i boczną szyją. Możesz zrobić okładkę z filcu, położyć na przedmiocie lub po prostu owinąć całe siedzisko gumą piankową lub innym materiałem znajdującym się w domu. Tutaj będzie ci wygodnie.
 9. Osman z plastikowych butelek robi to sam4
 10. Teraz przyszedł ostatni i najciekawszy etap naszej mistrzowskiej klasy - dekoracyjnego projektu. Użyliśmy zwykłej tkaniny ze starej cienkiej narzuty i skorzystaliśmy z usług szwaczki. Teraz mamy kwadratową osłonę, którą odważnie wkładamy do naszej otomany. W rezultacie otrzymaliśmy całkiem ładne i bardzo lekkie siedzisko, które może obsługiwać osobę o wadze do 100 kg. Teraz wiesz, jak zrobić otomanę z plastikowych butelek i możesz fantazjować samemu i stworzyć dla domu najbardziej różne i niesamowite modele.
 11. Osman z plastikowych butelek robi to sam5