protargol z migdałkami Patologiczne rozprzestrzenianie się migdałków nosogardła nazywa się adenoidami. Taka choroba jest dość powszechna wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Choroba powoduje dyskomfort u niemowląt i prowadzi do wielu powikłań. Tylko lekarz po badaniu może zalecić niezbędne procedury. W niektórych przypadkach jest to wymagane interwencja operacyjna. Ale jeśli wzrost tkanek jest niewielki, lekarz może zalecić leczenie migdałków za pomocą protargolu. Lek jest bardzo skuteczny, ponieważ zawiera jony srebra.


Protargol w migdałkach u dzieci

Lek występuje w postaci roztworu. Ma wyraźne właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne. Lek jest również stosowany w praktyce leczenia chorób oczu, a także w urologii.

Ważne jest, aby dowiedzieć się, jak kroplówki protargol kiedy migdałki.

  1. Przed zabiegiem należy przepłukać nos, aby roztwór mógł zmyć migdałki nosogardłowe.
  2. Dziecko powinno wygodnie leżeć na plecach.
  3. Następnie należy nakraplać nos 3-4 krople leku.

Protargol z migdałkami należy stosować rano i wieczorem. Wiadomo, że jego stosowanie może powodować suchość w ustach, bóle głowy, zwiększoną senność. Jeśli dziecko skarży się na te objawy, należy natychmiast poinformować o tym lekarza, ponieważ leczenie migdałków u dzieci z Protargolem trwa zwykle około 2 tygodni. Ale poprawa następuje zwykle po kilku dniach stosowania rozwiązania. W razie potrzeby lekarz po pewnym czasie zaleca drugie danie. Pamiętaj też, że lek ma ograniczony okres trwałości.

Podczas leczenia nie należy zapominać o potrzebie wzmocnienia układu odpornościowego. Aby to zrobić, musisz dobrze jeść, spędzać czas na świeżym powietrzu, brać witaminy.