Czy są jakieś matki, które nie marzą o tym, aby ukochane dziecko było zdrowe i mniej chore? Ale mimo pełnej siły pragnienia mojej matki, dobro dzieci, niestety, czasami pogarsza się. Najczęściej u dzieci występują choroby przewodu żołądkowo-jelitowego i ARVI. W tym drugim przypadku czasami nie wystarczą stwardnienie i leki homeopatyczne. Dzisiaj coraz więcej ody są słyszane dla probiotyków, którzy chwalą ich cudowną moc. Nie wszystkie matki rozumieją zasadę działania probiotyków dziecięcych, a zatem nie mogą ocenić swoich korzyści.

Probiotyki - preparaty dla dzieci

Probiotyki to żywe mikroorganizmy żyjące w jelitach zdrowej osoby. Należą do nich bakterie i drożdże. Ale probiotyki są również nazywane produktami i lekami, które zawierają szczepy bakterii uprawianych w naturalny sposób. Dlaczego ludzie ich potrzebują?

Ogólnie rzecz biorąc, dzieci rodzą się ze sterylnym jelitem, to znaczy, że nie ma żadnych bakterii. Poprzez mleko matki przewód pokarmowy skolonizowany jest przez wiele pożytecznych bakterii. Powstaje mikroflora jelitowa. Ale są też mikroorganizmy patogenne. Dlatego w ciągu pierwszych trzech lub czterech miesięcy życia, gdy ustala się prawidłową równowagę bakterii w jelicie, u dziecka może rozwinąć się dysbakterioza. Tak zwany stan, w którym następuje spadek liczby pożytecznych bakterii. Dysbakterioza objawia się pojawieniem się biegunki, wzdęcia brzucha, zwiększonego tworzenia się gazów i bólu. Dlatego probiotyki dla noworodków są tak niezbędne, aby chronić organizm przed patogennymi drobnoustrojami i ustanowić biologiczną równowagę w jelitach.

Ponadto pokazano odbiór probiotyków po antybiotykach dla dzieci, ponieważ niszczą one nie tylko chorobotwórcze, ale również pożyteczne mikroorganizmy. Aby leczenie nie zmieniło się w dysbakteriozę, zalecana będzie terapia probiotykami. Przy okazji, korzyści z probiotyków polegają na wzmocnieniu obrony organizmu. Gdy tylko dziecko wchodzi do nowego zespołu (w przedszkolu, szkole), jego ciało jest skolonizowane przez mikroby dzieci, z którymi ściśle się komunikuje. Bilans własnej mikroflory jest zaburzony, a dziecko zaczyna cierpieć na ostre infekcje wirusowe dróg oddechowych, infekcje jelitowe. Regularne przyjmowanie probiotyków wzmacnia układ odpornościowy, a następnie dziecko rzadko "podnosi" choroby wirusowe.

Ponadto szeroko stosowane jest leczenie probiotykami infekcji jelitowych objawiających się biegunką, wymiotami, wzdęciami i tworzeniem się gazów.

Jak wziąć probiotyki?

Trzy typy probiotyków są podzielone: ​​zawierają pałeczki kwasu mlekowego, bifidobakterie lub ziarniaki Gram-dodatnie. Ostatni widok preparaty probiotyczne dla dzieci niezwykle rzadko używane. Leki są dostępne w dwóch formach - suchej i płynnej. Suche probiotyki wytwarza się z suszonych bakterii w postaci tabletek, proszku, kapsułek. Płynna postać leku zawiera również pożywkę dla bakterii.

Jeśli chodzi o kwestię probiotyków, jak wybrać właściwą formę leku, wszystko jest dość proste. Na przykład probiotyki dla niemowląt są wytwarzane głównie w postaci płynnej. To, na przykład, biogaya lub bifiform dziecko, zalecane dla dzieci do 1 roku.

Probiotyki, takie jak bifidumbacterin, lactovit forte, Linex, enteroshermina są dostępne w postaci kapsułek i proszku i są dozwolone dla starszych dzieci. Tak więc, dzieci w wieku do 2 lat są przepisywane 1 kapsułkę 2-3 razy dziennie. Dziecko od 2 roku życia jest przepisywane 2-3 kapsułki 2-3 razy dziennie.

Konieczne jest przyjęcie probiotyku w ciągu godziny po posiłku. Aby pić dawkę leku była łatwiejsza, można ją rozcieńczyć niewielką ilością wody.