Do badania stanu pacjenta za pomocą różnych metod. Prowadzenie FGDS pozwala uzyskać najdokładniejszy obraz żołądka, przełyku i dwunastnicy. Przygotowanie do FGDS żołądka odgrywa ważną rolę w procedurze, ponieważ wpływa na wyniki. Na ich podstawie dokonuje się ostatecznej diagnozy, a wnioski poczynione w trakcie innych badań zostają potwierdzone lub odrzucone.

Przygotowanie do ankiety FGD

Ta metoda jest bezpieczna i bezbolesna, ale może wystąpić dyskomfort. Odpowiednio przygotowane i przestrzegane wszystkie zalecenia lekarza, zmniejszają ryzyko wystąpienia ich do minimum. Ważne jest również zachowanie wewnętrznego spokoju, im mniej się nad tym zastanowisz, spokojniejszy będzie poddany próbie.

Rano przed badaniem zabronione jest jedzenie. Po ostatnim spożyciu musi upłynąć co najmniej 8 godzin. Nie jest trudno spełnić ten warunek, a jego niepowodzenie nie tylko komplikuje pracę lekarzy, ale może również prowokować wymioty, w wyniku czego lekarz będzie musiał odłożyć wizytę na inny dzień.

Nie bierz narkotyków i nie pal. Palenie papierosów rano na pusty żołądek wzmacnia odruch wymiotny i aktywuje produkcję śluzu w żołądku, co może wymagać więcej czasu na badanie.

Podczas przygotowywania do badania żołądka metodą FGD dozwolone są następujące działania:

 1. Weź leki, które nie wymagają połykania (wchłanialne w jamie ustnej).
 2. Czy zastrzyki, jeśli ich zachowanie po zabiegu jest niemożliwe.
 3. Za dwie godziny pije się niegazowaną wodę lub słodzoną słodką herbatę.

Przygotuj się bezpośrednio do badania FGD żołądka

Przechodząc do ankiety będziesz potrzebować:

 • paszport;
 • skierowanie od lekarza prowadzącego;
 • ręcznik.

Dalej:

 1. Aby uniknąć dyskomfortu, należy uwolnić kark przed badaniem, rozkręcając guziki i poluzować pasek na pasku.
 2. Osoby z chorobami lub alergiami powinny być ostrzeżone o obecności lekarza.
 3. Przed samą procedurą przygotowanie przed FGDS wymaga pisemnej zgody pacjenta na przeprowadzenie ankiety.
 4. Pacjent jest następnie podle- wany gardłem lidokaina lub umieścić pod językiem Falimint. Zmniejsza to czułość, zmniejszając w ten sposób odruch wymiotny podczas przechodzenia rurki przez gardło.

W niektórych przypadkach analizę narządową można przeprowadzić w znieczuleniu ogólnym. Ale najczęściej jest mianowany, gdy zajmuje dużo czasu na specjalne środki terapeutyczne (usunięcie polipy , przestań krwawić). Lek znieczulający podaje się dożylnie i tylko pod nieobecność reakcji alergicznych na jego składniki. Ponieważ jednak możliwy jest negatywny wpływ znieczulenia, powinien on być stosowany tylko w szczególnych przypadkach.

Przygotowanie do żołądka FGDS - dieta

Niektóre specjalne diety nie zostały opracowane. Należy jednak wziąć pod uwagę szybkość wchłaniania niektórych produktów. Zazwyczaj pełne trawienie trwa około ośmiu godzin. Zboża, sałatki, produkty piekarnicze potrwają nieco dłużej. Czekolada, nasiona i orzechy mogą być w ogóle przechowywane przygotowanie przed fagiem w żołądku przez maksymalnie trzy dni.

Dlatego, po pierwsze, dieta zapewnia wyjątek, przynajmniej przez dwa dni takich potraw:

 • napoje alkoholowe;
 • czekolada i czekoladki;
 • orzechy i nasiona;
 • pikantne potrawy;
 • sałatki.

Kolacja powinna być lekkostrawna. Nie jest źle gotować twarożek, gotowany kurczak lub ryby. Zasady przygotowania FGD obejmują całkowitą odmowę wydania żywności w dniu procedury, nawet jeśli jest zaplanowana na popołudnie.