Przez wiele stuleci altanki to najbardziej popularna i funkcjonalna dekoracja ogrodu. Położony pod przytulnym baldachimem można przejść na emeryturę, czytać książkę, pracować, spędzać czas w towarzystwie bliskich, schronić się przed palącym słońcem, wiatrem lub deszczem.

Dziś takie konstrukcje przypominają prawdziwe miniaturowe dzieła sztuki, które harmonijnie uzupełniają istniejący projekt osiedla. Uderzającym tego przykładem jest drewniane altanki z drewna. Fani wszystkich naturalnych, ekologicznych i naturalnych docenią zarówno praktyczne, jak i estetyczne walory budynków wykonanych z tego materiału.

Pawilony na domki z belki dobrze pasują do każdego projektu stoczni. W połączeniu z drewnianymi, kamiennymi lub ceglanymi budynkami tworzą harmonijny zespół architektoniczny. A biorąc pod uwagę, że wiązka jest łatwa w obróbce, z jej pomocą można tworzyć unikalne modele altarów o najbardziej skomplikowanych kształtach. Jakie opcje przede wszystkim zwyciężają serca współczesnych letnich mieszkańców, opowiem w naszym artykule.

Altanka z klejonych belek

Jak wiadomo, korzystanie z solidnego drzewa w budynkach, takich jak plan - przyjemność nie jest tania. Dlatego jako niezawodna alternatywa dla kłód działa klejony, zaokrąglony lub profilowany pręt. Najpopularniejsza jest pierwsza opcja. Belka klejona jest niezawodnym i trwałym materiałem składającym się z drewnianych desek sosny, świerka, jodły lub modrzewia, które po dokładnym oczyszczeniu, wysuszeniu i sprasowaniu łączone są z klejem na bazie naturalnej.

Dzięki tej kompozycji budowlanej altanki wykonane z laminowanych fornirów są ekologicznie i trwałe. Po ułożeniu struktura nie kurczy się, dlatego po zakończeniu prac nad wznoszeniem arcydzieła można natychmiast rozpocząć malowanie, otwierając lakier lub dekoracyjną wykładzinę.

Kolejną niekwestionowaną zaletą tego materiału jest jego odporność na uszkodzenia mechaniczne. Pawilony wykonane z laminowanych fornirów nie wymagają dodatkowej obróbki elewacji. Ich gładka i gładka powierzchnia nie jest pokryta pęknięciami z czasem i nie odkształca się. Ze względu na optymalną wilgotność baru i dodatkowe traktowanie środkami antyseptycznymi, altana nie jest zgnilizna i jest mało prawdopodobne, że pojawią się szkodliwe bakterie i grzyby.

Czym są altanki z baru?

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją trzy główne typy małych architektonicznych struktur tego typu: otwarte, półotwarte i zamknięte.

Najbardziej uniwersalną opcją do zorganizowania strefy rekreacyjnej w kraju jest otwarta altana z baru. Pod drewnianym daszkiem znajdują się zwykłe meble ogrodowe: stoły, krzesła, ławki czy leżanki.

Dla fanów aktywności na świeżym powietrzu z szaszłykiem i pieczonymi ziemniakami, odpowiednia jest otwarta lub półotwarta altana z kominkiem, grillem i letnią jadalnią. Ze względu na specjalną powłokę materiału, powierzchnia takiego budynku nie nadaje się do ognia. Dlatego możesz bezpiecznie przygotowywać jedzenie na stosie, nie martwiąc się o to, że może wystąpić pożar z powodu jednej kropli węgla na podłodze. Również altany z baru z rusztem i kominkiem idealnie pasują do każdego projektu krajobrazu, tworząc na podwórku poczucie domowego komfortu i serdeczności.

Zamknięta izolowana altanka baru z przeszkleniem jest właściwym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą odpocząć w przyrodzie w najbardziej komfortowych warunkach. Miniaturowy dom z wygodnymi meblami, kominkiem lub grillem będzie doskonałym miejscem na rodzinne spotkania nawet zimą.

Pawilony wykonane z drewna1Pawilony wykonane z drewna2Pawilony wykonane z drewna3
Pawilony wykonane z drewna 4Pawilony wykonane z drewna5Pawilony wykonane z drewna6
Pawilony wykonane z drewna7Pawilony z drewna8Pawilony wykonane z drewna 9