Ocean Spokojny, szum fal, jasne słońce i atmosfera spokojnego wypoczynku, w którym nie ma miejsca na pośpiech i pośpiech, czekają na wszystkich, którzy zdecydują się odwiedzić półwysep Santa Elena. Nie ma zatłoczonych plaż, zmuszających turystę do desperackiego szukania miejsca na słońcu, ale przeciwnie, wiele dużych, rekreacyjnych obszarów, tonących w żółtym piasku i prowadzących do oceanu.

Półwysep Santa Elena - studnia znalezisk archeologicznych

Półwysep Santa Elena należy do tej samej prowincji Ekwadoru, położonej na zachodzie kraju. Prowincja powstała stosunkowo niedawno - w 2007 r., Stając się jednym z najmłodszych na świecie. Ekwador . Z archeologicznego punktu widzenia półwysep Santa Elena słynie z ekspedycji na swoje terytorium, dzięki czemu można było znaleźć unikalne znaleziska związane z kulturą Ameryki Południowej. Wśród artefaktów znalezionych przez archeologów znajdują się różne narzędzia pracy, ceramiki i figurek, które uosabiają duchy przodków.

Jak i gdzie wypocząć na półwyspie Santa Elena?

Półwysep Santa Elena jest dziś miejscem nie tylko do biernej rekreacji na plaży i opalania się, ale także miejscem, w którym ci, którzy lubią aktywnie spędzać czas, nawet na wakacjach, będą mieli coś do zrobienia. Przede wszystkim chodzi o wędkarstwo sportowe z wycieczką statkiem na otwarty ocean, w towarzystwie doświadczonych przewodników, którzy są gotowi powiedzieć, gdzie turyści będą mogli złapać jakiegoś oceanicznego mieszkańca. Koszt takiej rozrywki wyniesie około 130 USD za godzinę, ale należy pamiętać, że jedna godzina, aby cieszyć się wszystkimi urokami wędkowania na otwartym oceanie - po prostu za mało. Na terenie półwyspu znajduje się kilka wiosek rybackich, których mieszkańcy zajmują się wyłącznie rybołówstwem i często są gotowi prowadzić za opłatą umiarkowaną unikalne lekcje mistrzowskie, a także dzielić się tajemnicami wielkiego połowu.

Surfing to kolejna popularna aktywność dla miłośników sportów wodnych wśród wczasowiczów półwyspu Santa Elena. Ktoś odmierza swoje umiejętności, pokonując jedną falę po drugiej, a ktoś, siedząc na złotym piasku, może po prostu obserwować profesjonalistów swoich umiejętności. Przede wszystkim surferzy zbierają się na plaży o nazwie Montanita , ponieważ prawie nigdy nie ma tu wczasowicza i możesz dużo ćwiczyć. Przyniósł szczęście turystom, którzy przyjechali podczas ogólnokrajowych zawodów na surfingu, które odbywają się zwykle tutaj w miesiącach letnich. Impreza przyciąga dużą liczbę osób i wywołuje burzę entuzjazmu wśród wszystkich widzów, którzy po zawodach, pod okiem doświadczonych instruktorów, proponują spróbować swoich sił w toczeniu się po falach. Popularna jest również plaża Salinas , który jest najwygodniejszy i bezpieczny do pływania. Ponadto na jego terytorium znajduje się klub jachtowy, w którym każdy może wpaść i dobrze się bawić, zamówiwszy lokalne koktajle i przekąski.

Na półwyspie Santa Elena znajduje się wiele hoteli i hoteli, które stosują się do różnych polityk cenowych, a zatem można znaleźć zarówno luksusowe opcje zakwaterowania, jak i te bardzo budżetowe, które zawierają tylko te najbardziej niezbędne. Na przykład najpopularniejszy wśród turystów:

  1. Hotel Hostería Punta Blanca , który ma trzy gwiazdki. Koszt utrzymania w pokoju dwuosobowym zaczyna się od 90 $ za dzień, śniadanie jest wliczone w cenę. Do dyspozycji Gości jest także odkryty basen, bar i bezpłatny parking. Pokoje wyposażone są w wannę, klimatyzację i telewizor.
  2. Hotel Marvento Uno z trzema gwiazdkami oferuje swoim gościom komfortowe pokoje kosztujące od 95 dolarów za noc za podwójne zakwaterowanie. Śniadanie jest wliczone w cenę zakwaterowania, dodatkowo goście mogą korzystać z tarasu znajdującego się na dachu. Zwierzęta są akceptowane, a dla dzieci jest nawet specjalny basen dla dzieci na miejscu. Bezpłatny parking, internet, klimatyzacja w pokojach - to nie jest kompletna lista usług świadczonych przez Hotel Marvento Uno.
  3. Hotel Hotel Francisco II to komfortowy hotel dwugwiazdkowy. W tym życie w pokoju dwuosobowym będzie kosztować około 80 USD dziennie. Tutaj odwiedzający mogą skorzystać z usług godzinnego bezpłatnego parkowania, aw ich pokojach jest klimatyzacja, łazienka, lodówka i internet.
  4. Hotel o tej samej nazwie, ale tylko z trzema gwiazdkami i kosztuje 90 USD za noc za podwójne zakwaterowanie - Hotel Francisco III - oferuje swoim gościom pokoje z bezpłatnym dostępem do Internetu i wszystkimi udogodnieniami. Ponadto hotel posiada odkryty basen, bezpłatny parking i codzienne sprzątanie pokoju.
  5. Pięciogwiazdkowy hotel - Barceló Hotels & Resorts - działa na zasadzie all-inclusive. Kompleks posiada dwa odkryte baseny, telewizję kablową, klimatyzację, mini-bar i wszystko, czego potrzeba do komfortowego pobytu. Istnieje również sauna i kąpiele z hydromasażem, można jeszcze przejść przez wiele masaży, odwiedzić siłownię, a nawet zarezerwować lekcje mistrzowskie na windsurfingu i nurkowania. Hotel oferuje swoim Gościom od lipca do października wycieczki na otwarty ocean z przewodnikiem i obserwacją wielorybów. Koszt życia w pokoju dwuosobowym wynosi około 150 dolarów dziennie.

Tak więc odpoczynek na półwyspie Santa Elena z jego możliwościami i możliwościami spędzania wolnego czasu przyniesie wiele pozytywnych emocji i żywych wrażeń.

безлюдный пляж на полуострове Санта Еленапляж на полуострове Санта ЕленаОтель Barceló Hotels & Resorts на полуострове Санта Елена
пляж Салинас на полуострове Санта ЕленаПолуостров Санта Елена - вид на океанПолуостров Санта Елена - вид сверху