Powiedz mi, panie, czy lubisz piękne modne ubrania z jasnych, lekkich tkanin? Co za głupie pytanie, wielu powie, kto nie lubi wyglądać stylowo i elegancko. Czy wiesz, że niektórzy ludzie nie mają okazji nosić ubrania z krótkim rękawem? Dlaczego? Powód banalności jest prosty - obieranie skóry na łokciach, porozmawiajmy o tym dzisiaj.

Dlaczego łokcie mają suchą skórę?

Na początek, zrozummy, co spowodowało grubą skórę na łokciach. A potem porozmawiamy o metodach rozwiązania tego nieprzyjemnego problemu, zmuszając jednych do zazdrości, podczas gdy inni popisują się latem w sukienkach i bluzkach z krótkimi rękawami.

A więc powody, dla których na łokciach jest sucha skóra, są kilka. Po pierwsze, warunki nowoczesnej ekologii, szczególnie w dużych miastach, pozostawiają wiele do życzenia. Zanieczyszczenie wody i powietrza, niewłaściwa dieta, a także szalone tempo życia i chroniczne zmęczenie, pozostawiają ślad w wyglądzie. Skóra, w tym na łokciach, może być pierwszą, która zareaguje na wyżej wspomniane negatywne czynniki.

Po drugie, przyczyną stwardniałej skóry na łokciach może być albo hipowitaminoza witaminy A i E, albo jakaś choroba endokrynologiczna. I to, i znowu, znowu, przede wszystkim, znajdzie odbicie w lustrze ciała - w skórze.

Po trzecie i najbardziej nieprzyjemne, łuszczenie skóry na łokciach może mówić o jakiejś chorobie zakaźnej, na przykład zapaleniu skóry lub łuszczycy. Ale ten powód musi zostać zidentyfikowany przez dermatologa.

Po czwarte, gruboziarnista skóra na łokciach może wskazywać na alergię na niektóre produkty, kosmetyki lub coś innego. W tym przypadku chropowatość wynika z obliczeń, ponieważ wielu alergików czasami swędzi rękami i innymi miejscami, w których wylewa się podrażnienie.

I wreszcie, po piąte, złuszczanie się skóry na łokciach może świadczyć o niewłaściwej osobistej pielęgnacji. W końcu zasady higieny osobistej nie zostały jeszcze anulowane.

Jak zmiękczyć skórę na łokciach?

Ale z jakiegokolwiek powodu skóra na łokciach nie łuszczy się, problem ten zawsze można wyeliminować, pojawi się pożądanie.

Jeśli płatkowanie jest obwiniane za awitaminozę, urozmaicenie diety warzywami i owocami, zażywanie kompleksów witaminowo-mineralnych zawierających witaminy A i E. Na przykład zwykły tani aevit, undevit lub compvit.

Jeśli główny powód leży w infekcjach lub zaburzeniach hormonalnych, udaj się do dermatologa lub endokrynologa. почему на локтях сухая кожа Lekarz przeprowadzi wszystkie niezbędne badania i zaleci właściwe leczenie choroby podstawowej. A kiedy sobie z tym poradzisz, skóra na łokciach powróci do normy.

Jeśli problem dotyczy ekologii, często wyjeżdżaj z miasta, chodź po lesie lub łące, spróbuj zjeść jedzenie z własnego ogrodu lub kup je od letnich mieszkańców. A skóra na łokciach może być gładka i piękna za pomocą prostych manipulacji.

Najpierw na 10-15 minut przed kąpielą lub prysznicem pocierać łokcie plastrem surowych ziemniaków lub plasterkiem cytryny. A w samej kąpieli pocierać je twardą ściereczką, aby usunąć wszelkie nierówności i strupy.

Po zabiegu wodnym, gdy skóra jest zmiękczona, bardzo dobrze przyjmuje wszelkie maści i smary. I to w naszym przypadku powinno być użyte. Nałożyć na skórę łokciowy tłusty krem ​​odżywczy lub trochę oleju, można nawet śmietanę lub słonecznik. Następnie przykryj łokcie warstwą waty, plastikową folią i zabezpiecz elastycznym bandażem. Spraw, aby procedura była lepsza w nocy.

I pamiętaj, cokolwiek może wyjaśnić suchość skóry łokci, możesz ją wygrać. Wszystko jest w twoich rękach, działaj i wkrótce będziesz też obnosił się ze zdrową skórą, nie bojąc się tego pokazać.