Niska, mrozoodporna i wysoko plenna gruszka Rosyjska rosiczka, wyhodowana przez hodowlę na początku XXI wieku, bardzo szybko zyskała miłość i popularność wśród ogrodników. Gatunek ten nadaje się zarówno do produkcji przemysłowej, jak i do uprawy na działkach prywatnych.

Gruszka Augustus Dew - charakterystyczny

Przy opisywaniu odmian gruszek rosy Augusta mogą podkreślać następujące cechy:

 • wysoka zimotrwalosc;
 • umiejętność wytrzymania suszy;
 • bezpretensjonalność w opiece;
 • zwiększona, stabilna wydajność;
 • odporność na choroby;
 • przyjemny słodko-kwaśny smak, soczystość i aromat owoców;
 • szybki rozwój drzewa, wczesne dojrzewanie.

Sierpniowa rosa należy do odmian letnich, wyhodowanych na bazie skrzyżowania szybko rosnącej australijskiej, szybko rosnącej gruszki "Triumph Pakgam" i odpornej na choroby "Tenderness" odpornej na choroby. Wysokość drzew tej odmiany jest niewielka, korona o średnim pogrubieniu, owoce o gładkiej, różowawej skórze po jednej stronie, o wadze od 100 do 200 gramów.

груша августовская роса характеристика

Gruszka sierpowa - plon

Najbardziej doświadczeni ogrodnicy, dający opis gruszki sierpowej rosy, wśród jej niezaprzeczalnych zalet to zdolność do przynoszenia wysokich plonów, które rosną wraz z wiekiem drzewa. Nawet początkowe zbiory wynoszą od 15 do 20 kg, pod warunkiem przestrzegania zasad sadzenia i pielęgnacji, a co za tym idzie - ich potężnego rozwoju. Największy plon tej odmiany może przynieść, jeśli w sąsiedztwie z nim sadzić odmiany samorożnych, w tym samym czasie kwitnienia.

Gruszka Augustus - wysokość drzewa

Odmiana gruszki Rosa Avgustovskaya jest krótka, nie przekracza trzech metrów, ale jednocześnie szybko rośnie, posiada potężne, zakrzywione gałęzie. Aktywny wzrost drzewa wymaga ciągłego przycinania, co pozwala dostosować jego wielkość i wydajność. Po raz pierwszy zabieg przycinania odbywa się po posadzeniu sadzonek, skracając gałęzie o 30%. Dzięki niewielkiej wysokości gruszka Augustus jest często uprawiana zarówno na małych działkach gospodarstwa domowego, jak i na dużych plantacjach ogrodniczych.

Kiedy rosa Augusta zaczyna przynosić owoce?

Podając charakterystykę gruszki Augustus Dew, nie można przeoczyć takiej jakości jak przedwczesność. Drzewa tej odmiany zaczynają ustępować przez 3-4 lata po posadzeniu. Odmiana jest wysoce produktywna, regularnie owocuje, zwłaszcza jeśli drzewo jest sadzone obok naturalnego zapylacza. Owocowanie rozpoczyna się od połowy sierpnia i trwa do połowy września, w zależności od klimatu, wielkość plonu osiąga dwieście centów na hektar.

Sadzenie gruszy rosy sierpniowej

Sadzonki gruszy Sadzonka rosa powinna być sadzona w ciepłej glebie, zrób to wczesną jesienią lub późną wiosną. Wybierając miejsce do sadzenia sadzonek, należy wziąć pod uwagę szereg czynników, które są niezbędne do rozwoju tej odmiany i wykonać niektóre działania agrotechniczne:

 • miejsce powinno być dobrze oświetlone, dostępne dla promieni słońca, bezwietrznie;
 • gleba wybiera gliniastą lub piaszczysto-czarnoziemową, o dobrym systemie drenażowym, lepiej na wzgórzu, ponieważ odmiana gruszy Augustowa nie toleruje stagnacji wód gruntowych;
 • do sadzenia, zakup 1-2 letnich sadzonek z dobrze rozwiniętym systemem korzeniowym;
 • w otworze o głębokości 50-70 cm zastosuj nawóz (humus koński, potas, saletra), jeśli gleba jest kwaśna, zneutralizuj ją wapieniem;
 • zanurzaj korzenie siewki w małym mówcy składającym się z gliny, próchnicy i superfosfatu, a następnie wyprostuj je i ostrożnie umieść drzewo w otworze, tak aby karkówka znajdowała się 6-7 cm nad ziemią;
 • po włożeniu sadzonki do gruntu, lekko ją dociśnij, połóż kołek obok, do którego zawiązujesz drzewo;
 • Podczas sadzenia kilku sadzonek w pobliżu, pozostaw co najmniej 4 metry między nimi.
посадка груши августовская роса

Odmiana gruszki Avgustovskaya Dew - Care

Ich dalszy rozwój i owocowanie zależy od właściwej pielęgnacji sadzonek, ułatwiają to terminowe i dobrze prowadzone zabiegi agrotechniczne, które składają się z następujących procedur:

 1. Podlewanie Przy średnich opadach dojrzałe drzewa są podlewane raz w tygodniu, w lipcu, sierpniu - częściej pod koniec sierpnia zatrzymuje się podlewanie. W suchych latach iw pierwszym roku po zejściu z lądu należy nawilżać glebę 3-5 razy w miesiącu.
 2. Najlepszy sos. Liczba opatrunków produkowanych w zależności od składu gleby, należy pamiętać, że nadmiar nawozu, jak również jego brak, może prowadzić do śmierci drzewa. Na glebach nadających się do odmiany rosy Augustus, górny opatrunek można zrobić raz na dwa lata, a na mniej odpowiednich - raz w roku.
 3. Przytnij. Obowiązkowa procedura, od której zależy wzrost i ukształtowanie korony, ma na celu utrzymanie dobrego stanu sanitarnego gruszy. Podczas przycinania uszkodzone i wysuszone gałęzie są usuwane, a te, które mocno zagęszczają koronę. Tworząc drugi poziom gałęzi, które tworzą szkielet drzewa, pędy są skracane o jedną czwartą.

Wady odmiany obejmują jej niski poziom samozapylenia, dlatego w celu zwiększenia ilości plonów, dla sierpowej rosy, gruszek, odmiana "W pamięci Jakowlewa" została uznana za najlepszy zapylacz. Drzewa polecane do odmian zapylania powinny być sadzone obok, to zapewni nie tylko największy plon, ale także najlepszą jakość owoców, będą większe, słodsze i bardziej soczyste.

Gruszka Augustus Rosa - choroby i szkodniki

Opis odmiany gruszki rosy Augustów wskazuje na możliwość wystąpienia choroby drzew o różnych, charakterystycznych dla niej cechach, choroby i ataki szkodników, rozważ główne:

 1. Czarny rak Manifestacje w postaci pęknięć i ran pojawiają się na korze, a na owocach powstają czerwone kropki. Odciąć dotknięte miejsca na pniu, usunąć chore owoce i liście, traktować miejsca cięcia siarczanem miedzi.
 2. Mączna rosa. Pozbądź się dotkniętych liści i kwiatów, rozcieńczyć koloidalną siarką i podlać tym drzewem.
 3. Zgnilizna owoców Owoce więdną i upadają. Drzewo jest traktowane "Oxis", po kwitnieniu.
 4. Inwazja owadów. Suszenie liści jest możliwe, później i wszystkie drzewa. Wiosną należy spryskać "Nitrafen", "Agravertin" lub "Kinmiks".