Czasy, w których gospodynie musiały co najmniej co tydzień robić pranie ręczników kuchennych, zapadły w zapomnienie. Dziś mają papierowe ręczniki w rolkach. Jest to wygodny i higieniczny sposób na utrzymanie czystości podczas gotowania lub jedzenia. Tak więc porozmawiamy o tego rodzaju papierowych ręcznikach.

Jak zrobić ręczniki papierowe?

Wynalazek współczesnego przemysłu od razu zyskał popularność we wszystkich sferach naszego życia. Doskonałe wchłanianie wilgoci, łatwość użycia i wszechstronność sprawiły, że papierowe ręczniki stały się regularnym gościem w kuchniach i łazienkach. Czasem jest to pierwsza rzecz, o której należy pamiętać podczas przygotowań do podróży lub rekreacji na świeżym powietrzu.

Ręczniki papierowe wykonane są z celulozy, która jest wykonana z włókien drzewnych. Kłody drzew są oczyszczane i miażdżone, następnie traktowane specjalnymi substancjami i suszone. Aby uzyskać niewielką grubość ręczników papierowych, celuloza przechodzi przez prasę. Tak więc, zwykłym dodatkiem jest bardzo przyjazny dla środowiska obiekt, który nie wpływa negatywnie na ciało.

Rolka to rodzaj ręczników papierowych, gdy papier jest nawijany na tubę. Ta metoda jest bardzo wygodna w każdej sytuacji, kiedy wystarczy wysuszyć ręce, wytrzeć rozlaną ciecz lub odkurzyć powierzchnię mebli.

Jedyną wadą stosowania walcowanych ręczników papierowych jest obniżony poziom higieny. W końcu, pociągając papier, użytkownik dotyka powierzchni następnego ręcznika. Jednak korzystanie z zamkniętych dozownik może rozwiązać ten problem.

Ręczniki papierowe - rodzaje

Dziś ręczniki papierowe w rolkach różnią się głównie liczbą warstw, siłą i rozmiarem. Obecnie w sprzedaży dostępne są produkty jedno-, dwu- i trójwarstwowe. Ręcznik papierowy jednowarstwowy w rolce - opcja najbardziej budżetowa, wyróżnia się niewielką grubością i słabą absorpcją wilgoci. Ich cechę charakterystyczną można nazwać i ma niską wytrzymałość. Oznacza to, że po zmoczeniu takie ręczniki mogą pękać. Logicznie, im więcej warstw, tym większa absorpcja wilgoci i wytrzymałość. To prawda, że ​​cena również rośnie.

Przy zakupie ręczników papierowych w rolach należy kierować się rozmiarem. Dotyczy to szczególnie tych użytkowników, którzy wolą instalować te produkty higieniczne na dozownikach - specjalnych uchwytach, na których umieszcza się rolkę, aby oderwać ręczniki o wymaganej długości. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na szerokość rolki ręczników papierowych, aby produkt mógł być łatwo umieszczony na dozowniku. Istotna jest również średnica rękawa. Podczas korzystania z dozownika należy wziąć pod uwagę rodzaj wytłoczenia arkusza - normalny, czyli z boku lub środkowy, gdy papier jest wyciągany od środka w górę.

Długość rolki w ręcznikach papierowych jest inna. Małe rolki są zaprojektowane na dziesięć do dwunastu metrów. Są też duże rolki ręczników papierowych, których długość sięga stu pięćdziesięciu trzystu metrów.

ręczniki papierowe w rolkach

Różnorodne na półkach sklepów i rozwiązań konstrukcyjnych ręczników papierowych. Najbardziej tradycyjna opcja - zwykłe białe produkty. Niektórzy producenci sprawiają, że ręczniki są gładkie lub z perforacją, czyli małymi otworami. Również w sprzedaży można znaleźć i kolorowe ręczniki papierowe, ozdobione ornamentami, postaciami, napisami lub postaciami z kreskówek.

Dla miłośników przyjemnych zapachów wytwarzane są oddzielne linie papierowych ręczników z zapachem. Oczywiście ludzie z reakcje alergiczne używanie takich produktów nie jest zalecane.