Zapalenie trzustki - zapalenie trzustki - bardzo częsta choroba. Odpowiedź na pytanie, jakie bóle pojawiają się w zapaleniu trzustki, a także jakie są inne objawy choroby, można dowiedzieć się z artykułu.

Charakter i lokalizacja bólu, inne objawy zapalenia trzustki

Eksperci z łatwością rozpoznają zapalenie trzustki w lokalizowaniu bolesnych uczuć u pacjenta. W przypadku zapalenia trzustki ból obejmuje głównie okolice nadbrzusza lub strefę lewego podżebrza. Często ból odczuwany jest w górnej części barku, plecach lub ma charakter głupkowaty. Silny ból zmusza osobę do instynktownego przyjęcia określonej pozycji: siedząc, przechylając ciało do przodu, w pozycji "leżącej" - naciskając dłonie lub poduszkę na brzuch.

Kolka wątrobowa

W ostrej postaci zapalenia trzustki ból może objawiać się w formie kolka wątrobowa , przechwytując okolice nadbrzusza i lewy podbrzuszny. Jeśli nie zostaną podjęte żadne działania, stopniowo zwiększa się uczucie bólu i staje się nie do zniesienia. Czasem pojawia się ból w sercu, z powodu którego istnieje fałszywe podejrzenie dławicy.

Objawy zewnętrzne

Oznaka zapalenia trzustki jest sucha, pokryta białym lub brązowym nalotem, język. Kolejnym charakterystycznym objawem jest żółtawo-niebieskawy kolor skóry w obszarze bolesnego ogniska. Twarz chorej osoby staje się również niebieskawym odcieniem.

Biegunka, nudności, wymioty

Jeśli przejadacie się i spożywacie dużą ilość tłustego, pikantnego jedzenia lub alkoholu, pojawiają się mdłości, a po około pół godzinie mogą wystąpić wymioty. Istnieje zaburzenie jelitowe. Szary stołek zawiera nieutwardzone resztki jedzenia i ma ostry zapach. Często u pacjenta występuje gorączka i gorączka. Jeśli ból i wymioty nie ustają, musisz wezwać karetkę pogotowia. Z reguły pracownicy służby zdrowia zalecają w tym przypadku hospitalizację.

Uwaga, proszę! Kiedy zatrucie alkoholowe pacjent ma zmniejszoną percepcję bólu, a świadomość jest zepsuta, więc nie może podać prawidłowego opisu doznanych doznań. W związku z tym, specjalista ma trudności z diagnozą, która jest obarczona stanem pacjenta.