Zapalenie ucha to zapalenie ucha. W zależności od lokalizacji procesu zapalnego, zapalenie ucha środkowego jest zewnętrzne, środkowe i wewnętrzne. Najczęściej w leczeniu zapalenia ucha środkowego lekarze przepisują kurs antybiotyków, a także krople przeciwzapalne, które łagodzą obrzęk, zmniejszają ból i oczyszczają kanały słuchowe. Istnieją jednak sytuacje, w których leczenie lekami nie jest dostępne. Nie rozpaczaj. Zapalenie ucha lub zapalenie ucha można leczyć za pomocą środków ludowej.

Zapalenie ucha środkowego w domu

Pierwszą rzeczą do zrobienia, jeśli temperatura wzrosła i nie ma bólu w uchu - idź do łóżka. Zgodność z leżeniem w łóżku jest ważnym czynnikiem w skutecznym leczeniu zapalenia ucha środkowego. Jeśli stosujesz tradycyjną medycynę, leczenie zapalenia ucha można wykonać kroplami "Sofradex", "Otipaks", "Otinum". Równolegle z kroplami można podgrzać bawełniane waciki i umieścić je w bólu ucha. Mokre waciki mogą być w alkoholu borowym lub kamforowym. Krople i alkohol należy ogrzać do temperatury ciała przed użyciem. Popularne są popularnymi lekarstwami, testowanymi przez więcej niż jedno pokolenie. Wśród nich - mumia, cebula, czosnek. Istnieje wiele receptur ludowych na leczenie zapalenia ucha, aby złagodzić objawy bólu i stany zapalne w uchu pacjenta, a także wznowienie słuchu.

Zapalenie ucha środkowego - objawy i leczenie środków ludowej

Przed rozpoczęciem leczenia środkami folk, konieczne jest określenie rodzaju choroby. Charakterystyczne objawy i rodzaje zapalenia ucha:

 1. Zewnętrzne zapalenie ucha środkowego - obrzęk, złuszczanie widocznej części kanału słuchowego, ból i swędzenie w uchu.
 2. Zapalenie ucha środkowego - ból w strzelaniu, czasami ropne wydzielina, uczucie duszności w uchu, upośledzenie słuchu, gorączka.
 3. Wewnętrzne zapalenie ucha - ból w uchu, zawroty głowy, nudności, uczucie szumu w uszach, zaburzenia chodu, drżenie gałek ocznych.

Ważne jest, aby pamiętać, że można walczyć w domu tylko z zewnętrznym i zapaleniem ucha środkowego. Tradycyjne metody leczenia zapalenia ucha środkowego są niewłaściwe w przypadku wewnętrznego zapalenia ucha środkowego, zagrażając całkowitym ubytkom słuchu. Jest leczony wyłącznie w szpitalu.

Ropne zapalenie ucha środkowego - leczenie środkami folk

leczenie zapalenia ucha środkowego środkami folk

Wyładowania z ucha wskazują na skomplikowaną postać choroby - ropne zapalenie ucha. Środki ludowe do walki z ropnymi zapaleniami ucha środkowego to leki przygotowane w domu, które mają właściwości antybakteryjne lub antyseptyczne:

 1. Mycie uszu ropnym zapaleniem ucha często powoduje wywar z rumianku. Do tego 1 łyżka. 500 ml wody wylewa się na łyżeczkę rumianku farmaceutycznego, doprowadza do wrzenia i poddaje infuzji przez 40 minut. Ciepły bulion jest wykonywany za pomocą strzykawki do ucha pacjenta.
 2. Po umyciu i uwolnieniu z rany, gaziki nasączone roztworem propolisu wprowadza się do kanału słuchowego. Również tampony można zwilżać roztworem mumii.
 3. Tampony mogą być przeplatane kroplami soku z dzikiego czosnku (niedźwiedzi łuk).

Jeśli leczenie wysiękowego zapalenia ucha środkami leczniczymi nie przyniosło pozytywnego rezultatu w ciągu tygodnia, należy pilnie skonsultować się z lekarzem. Choroba ta jest obarczona zapaleniem kory mózgowej.

Przewlekłe zapalenie ucha środkowego - leczenie środków folk

W przewlekłym zapaleniu ucha, zaostrzenie choroby może wystąpić nawet przy pierwszych oznakach przeziębienia. Ważne jest, aby podjąć wszelkie środki, aby zapobiec stanom zapalnym. Przywracając i wzmacniając układ odpornościowy, krople rozszerzające naczynia krwionośne podczas nieżytu nosa są doskonałym sposobem na uniknięcie zapalenia ucha. Ale jeśli nadal przyszło do rozdrażnienia? Leczenie ostrego zapalenia ucha środkowego środkami ludowymi wiąże się z taką samą taktyką jak w leczeniu zapalenia ucha środkowego. Kilka recept, które odniosły znaczny sukces w leczeniu zapalenia ucha środkowego:

 1. Konieczne jest wypełnienie płatków 20 róż 100 ml wrzącej wody. Po upływie pół godziny wyciśnij płatki i rozpuść 10 g mumii w naparze, dodając 5 kropli olejku różanego. Otrzymany roztwór pozostawia się na łaźni wodnej aż do odparowania mieszaniny. Aby zakopać taki środek, potrzebujesz 3 kropli w każdym uchu przed snem.
 2. Zmiel liść aloesu i zawiń go w gazy lub bandaż, tak aby powstał tampon. Inwestuj aloesu w nocy w każdym uchu.
 3. Tampony oleju czosnkowego pomogą pozbyć się zapalenia ucha środkowego. Aby przygotować olej, potrzebujesz pół szklanki obranych rozdrobnionych ząbków czosnku. Napełnij je taką samą ilością oliwy z oliwek i pozostaw w ciemnym miejscu na 3 dni.

Zewnętrzne zapalenie ucha środkowego - leczenie środków ludowej

W przypadku zewnętrznego zapalenia ucha środkowego dobrze pomaga rozgrzanie się niebieską lampą. Takie procedury pomagają złagodzić ból i poprawić ogólny stan pacjenta. W leczeniu zapalenia ucha zewnętrznego środki ludowe często stosują terapię rozgrzewającą. Nadal trwa debata na temat zagrożeń związanych z ociepleniem kompresów między zawodowymi otolaryngologami a fanami tradycyjnej medycyny. Zdecydowanie można jedno na pewno powiedzieć: ocieplenie owłosienie bardzo łagodzi stan ucha podczas zewnętrznego zapalenia ucha, ale może być niebezpieczne dla ropnego zapalenia ucha, jak również dla średnich lub wewnętrznych typów choroby. Procedura jest przeprowadzana w następujący sposób:

 1. Na łaźni wodnej trzeba podgrzać 100 ml wódki do temperatury 40 stopni. Należy pamiętać, że substancja jest wysoce łatwopalna.
 2. leczenie zewnętrznego zapalenia ucha środkami ludowymi
 3. Z gazy wyciąć kwadrat o takim rozmiarze, że zakrywa przestrzeń przyuszną. Na środku placu wyciąć dziurę.
 4. Nawilżyć gazę w podgrzewanej wódce i wkręcić ucho do otworu.
 5. Nad gazą nakłada się ten sam kwadrat z polietylenu.
 6. Następnie musisz położyć grubą warstwę bawełny.
 7. Owinąć głowę wokół uszu bandażem, zabezpieczając kompres.
 8. Z góry możesz nosić lekką czapkę lub chustkę.
 9. Przechowywać kompres do ostygnięcia.