W obrębie murów szkoły dzieci spędzają większość dnia, więc rodzice muszą dokładnie monitorować jakość odzieży i obuwia dla szkoły. Często uczniowie siedzą przy biurku i biegają na wnęce w wytartych tenisówkach, a "wygodne", w opinii mamy i taty, dodatkowo tanie kapcie. Ale to zasadniczo nie jest prawdą, ponieważ zdrowie jest zastawione od dzieciństwa.

Obuwie ze szkoły ortopedycznej - czy tego potrzebujesz?

Dobre buty, a nawet więcej niż ubrania, są niezbędne zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt. Szczególnie jest potrzebna młodym kobietom, które będą w przyszłości. nosić obcasy i szpilki, które są ważne, aby pięknie chodzić.

Najlepiej jest preferować buty ortopedyczne, a nawet jeśli ortopeda nie zauważy problemów ze stopami. Faktem jest, że takie obuwie może być nie tylko lecznicze, ale także profilaktyczne, to znaczy może chodzić codziennie i o każdej porze roku. Obuwie ortopedyczne do szkoły pomoże uniknąć wielu problemów:

  • nieprawidłowe tworzenie stopy, w tym płaskostopia;
  • koślawa postawa;
  • kłopoty z narządami wewnętrznymi (zwłaszcza u dziewcząt) i wieloma innymi.

Jak wybrać ortopedyczne buty szkolne dla dzieci?

Eksperci zalecają, aby pójść na profilaktyczną i medyczną parę w profesjonalnych i markowych sklepach, które dziś są dosyć dużo w każdym mieście. W każdym razie powinieneś zwrócić uwagę na takie momenty:

  1. Buty powinny być wykonane ze skóry naturalnej - pozwoli to stopie oddychać, a nie potem. Ponadto, skóra dobrze przybiera formę nóg.
  2. Bez względu na to, jaki model wybierzesz, konieczne jest, aby jego pięta była twarda - będzie ona poprawiać piętę w prawidłowej pozycji i pomoże uniknąć jej "zawalenia".
  3. Dziecięce buty szkolne nie powinny zwisać na stopie ani ściskać. Sandały, buty lub buty w rozmiarze tworzą prawidłową fizjologiczną instalację nóg, odpowiednio, postawę i zasadę chodu.
  4. Ponadto jednym z ważnych punktów przy wyborze jest szeroki obcas i regulowane zapięcia.
  5. Jeśli dziewczyna ma już jakieś nieprawidłowości dotyczące stóp, jeśli zostanie zdiagnozowana przez ortopedę, poinformuj o tym sprzedającego z wyprzedzeniem, a on powie ci, na które modele musisz zwrócić uwagę.

Jeśli chcesz, możesz również użyć wkładek ortopedycznych do butów. Mogą być masowo produkowane lub wykonywane na zamówienie.

Obecnie wiele firm, na przykład Memo, Orsetto, Sursil-Orto i inne, tworzy piękne szkolne buty pod kątem orto.

ortopedyczne obuwie szkolne dla dziewczynek 1ortopedyczne obuwie szkolne dla dziewczynek 2ortopedyczne obuwie szkolne dla dziewcząt 3
ortopedyczne obuwie szkolne dla dziewcząt 4ortopedyczne buty szkolne dla dziewczynek 5ortopedyczne obuwie szkolne dla dziewczynek 6
ortopedyczne obuwie szkolne dla dziewcząt 7ortopedyczne obuwie szkolne dla dziewczynek 8ortopedyczne obuwie szkolne dla dziewczynek 9