Centralny układ nerwowy w organizmie odpowiada za normalną aktywność mózgu, funkcje intelektualne. Omaron jest często przepisywany w leczeniu chorób związanych z pogorszeniem pracy - wskazania do stosowania tego leku obejmują obszerną listę patologii układu krążenia w mózgu, a nawet tak poważne zaburzenia, jak udar niedokrwienny, krwotoczny.

Leczenie za pomocą Omaron

Rozważany lek jest połączonym środkiem nootropowym, który zawiera dwa składniki czynne - piracetam i cynaryzynę. Powoduje to dodatkowe działanie rozszerzające naczynia krwionośne i efekt niedotlenienia.

Piracetam ma ponadto silne działanie neuroprotekcyjne, stabilizujące błonę i przeciwutleniające, zwiększa wydajność, normalizuje pamięć, funkcje poznawcze, zmniejsza nasilenie objawów patologii psychicznych i neurologicznych. Ten składnik poprawia między-neuronową transmisję impulsów, procesy metaboliczne w tkance mózgowej, regionalny przepływ krwi i mikrokrążenie krwi w miejscach narażonych na niedokrwienie. Wynika to z faktu, że piracetam zwiększa odporność komórek mózgowych na niedobór tlenu, nie pozwalając im się zepsuć, a także przyspiesza wydalanie i wykorzystanie glukozy.

Cinnaryzyna jest blokerem kanału wapniowego, który produkuje leki przeciwhistaminowe, rozszerzające naczynia krwionośne i uspokajające. Umożliwia obniżenie napięcia ścian naczyń krwionośnych, współczulnego układu nerwowego, pobudliwości aparatu przedsionkowego. Cynaryzyna znacznie poprawia krążenie wieńcowe i obwodowe, reologiczne właściwości krwi, zmniejsza jej lepkość, stymuluje ekspansję naczyń krwionośnych po niedokrwieniu, zwiększa elastyczność błony erytrocytów i ich zdolność do deformacji.

Wskazania do stosowania leku Omaron

Zasadą jest, że opisany lek jest stosowany w leczeniu osób cierpiących na choroby ośrodkowego układu nerwowego różnego pochodzenia, którym towarzyszy pogorszenie krążenia mózgowego.

Lek Omaron stosuje się w takich przypadkach:

  • zaburzenia funkcji intelektualno-mniamicznych ośrodkowego układu nerwowego, na przykład pogorszenie umiejętności zapamiętywania, uczenia się, pogarszania nastroju i uwagi;
  • Choroba i zespół Meniere'a, labiryntopatia;
  • niedokrwienny i udar krwotoczny ;
  • miażdżyca naczyń mózgowych mózgu;
  • zespół psychoorganiczny z wyraźnymi objawami klinicznymi adynamicznymi i astenicznymi;
  • urazy czaszkowo-mózgowe, w wyniku których rozwinęła się niewydolność naczyń mózgowych;
  • zespół asteniczny;
  • encefalopatia, która pojawiła się z różnych powodów, w tym odurzenia organizmu;
  • upośledzenie intelektualne.
lek lomaronowy

Ponadto zaleca się stosowanie tabletek Omaron w zapobieganiu kinetozie (zespół choroba lokomocyjna ) i migrena. W pierwszym przypadku lek zmniejsza działanie drażniące nietypowego ruchu na aparat przedsionkowy i zapobiega występowaniu takich nieprzyjemnych objawów, jak nudności i zawroty głowy. Gdy migrena Omaron zapobiega skurczowi ścian naczyń krwionośnych, ich zwężeniu i nadciśnieniu, niedotlenieniu. Lek stosowany regularnie ostrzega nawet o zjawisku aury, patologii wzrokowej i znacznie zmniejsza nasilenie objawów ogólnoustrojowych choroby (ogólne zmęczenie, drażliwość, senność, dzwonienie lub szum w uszach, zawroty głowy, wymioty).