Na wyspie Północny jest portowym miastem New Plymouth. Tutaj, na tle ośnieżonych szczytów Taranaki przyciąga plaże, dziką przyrodę, powierzchnię jeziora i ogromne głazy.

Nowy Plymouth na mapie

W Motu tak nazywa się miasto w języku maoryskim. Znajduje się na zachodnim wybrzeżu Wyspy Północnej. Jego centrum to Taranaki, jedno z największych miast Nowego Plymouth, składające się z trzech okręgów.

Cechy klimatyczne

Klimat jest umiarkowany, wilgotny. Znaczne opady występują w okresie od maja do sierpnia. Najbardziej wilgotnym miesiącem jest lipiec. Najzimniejszym miesiącem jest sierpień (minimalna temperatura to + 8 stopni). Lato przypada na grudzień-luty, maksymalna temperatura wynosi + 27 stopni.

Нью-Плимут на картеПляж
Гора ТаранакиУлица Нью-Плимута

New Plymouth Attractions, Nowa Zelandia

  1. Park Pekiti - 330 hektarów lasów tropikalnych u podnóża góry Taranaki. Tutaj można zobaczyć wielu przedstawicieli flory i fauny.
  2. Park Pukekura jest kolejnym wiecznie kwitnącym miastem położonym w sercu New Plymouth. Wieczorem fontanny, wodospady i małe jeziora oświetlane są kolorowymi lampami.
  3. Park Puke Ariki słynie z ogromnego muzeum, które reprezentuje około 700 eksponatów rdzennej kultury Nowej Zelandii, Maorysów.
  4. Jaskinia świetlików - to prawdziwy cud natury, w którym świetliste owady tworzą coś w rodzaju gwiaździstego nieba.
  5. Plaże Fitzroy i Ngamotu to raj dla surferów, plażowiczów i windsurfingowców.
Парк ПекитиПарк ПукекураПуке-Арики
Пещера светлячковЧасы в центре Нью-ПлимутаСувенирная лавка

Gdzie się zatrzymać?

Na terenie miasta znajduje się około 40 hoteli i moteli. Najbardziej znane to apartamenty typu King and Queen, Fitzroy Beach Motel i Quality Hotel Plymouth International. Jeśli mówimy o cenach, to za jeden dzień trzeba zapłacić około 80 USD za 3 gwiazdki, a za 5 gwiazdek za 200 USD.

W hostelach nocleg będzie kosztował kilka razy taniej. Na przykład w hotelu Sunflower and Ark, który znajduje się 80 m od Morza Tasmańskiego, minimalna cena za stukanie wynosi 30 USD.

Ark HotelFitzroy Beach Motel
King and Queen Hotel SuitsМотель Sunflower

Gdzie zjeść?

Najlepsze restauracje i kawiarnie w New Plymouth to Amadinah (kuchnia turecka), Bella Vita (włoska) i Funk Fish Grill (bistro). Tutaj minimalna cena przekąsek wynosi 10 USD, za gorącą, którą musisz zapłacić, zaczynając od 15 USD, a desery otrzymasz nie więcej niż 30 USD.

Zakupy

W tym mieście jest wiele supermarketów i wszystkie działają od 8 do 20:00. Jeśli chcesz kupić prezenty lub pamiątki, zajrzyj do butiku KINA. Ceramiczne rzeźby, drewniane i szklane wyroby rzemieślnicze, biżuteria z kamieniami szlachetnymi będą doskonałą prezentacją. Jeśli mówimy o ich wartości, to na przykład drewniane rzemiosło kosztuje od 10 dolarów, a ptak kiwi ze szkła - 250 dolarów.

Jak się tam dostać?

Możesz się tam dostać dowolnym środkiem transportu, ponieważ w New Plymouth jest lotnisko, port morski, dworzec autobusowy, droga kolej, a nawet lądowisko dla helikopterów.