Po jasnych i pełnych letnich wrażeniach, większość ludzi zaczyna jesienne bluesy. Czasami lekki melancholijny nastrój przekształca się w prawdziwą depresję. Walka z depresją może i powinna być! Tutaj wszystkie metody są dobre. Na szczycie popularności dziś aromaterapia i relaks poprzez medytację. W każdej aptece otrzymasz duży wybór leków. Takie leki z reguły są dość drogie. Ale poradzić sobie z tą chorobą pomoże środki ludowej na depresję.

Rośliny przeciwdepresyjne

Prawie wszystkie produkty apteczne należą do homeopatii i zawierają zioła przeciwdepresyjne w swoim składzie. Ze względu na działanie tych ziół i leczenie występuje. Dlaczego więc nie kupić ani nie zbierać tych ziół samodzielnie i nie walczyć z depresją za ich pomocą?

Oto lista głównych naturalnych leków przeciwdepresyjnych i metod ich wytwarzania:

  1. Najpopularniejszym środkiem ludowym na depresję w medycynie jest dziurawiec. Roślina ta może być stosowana przeciwko przeziębieniom w okresie jesienno-zimowym. Ludzie, którzy doświadczyli działania tej rośliny, zauważyli nie tylko poprawę nastroju, ale ogólny wzrost ton i witalność. Wlać 1 szklankę wrzącej wody 2 łyżki. łyżki ziół. Mieszaninę należy ogrzewać na łaźni wodnej przez co najmniej pół godziny. Następnie zdejmij z ognia i odstaw na kolejne 15 minut. Wywar z hypericum na trzecią filiżankę pół godziny przed posiłkiem.
  2. W folk środków na depresję, często używa się Waleriana. Ta roślina działa jak środek uspokajający. Nalewkę waleriany można kupić w dowolnej aptece i kosztuje grosza. Bardzo często w letnich domkach uprawia się miętówkę kozłkową. Ta herbata jest nie tylko bardzo smaczna i ma wyjątkowy zapach, ma korzystny wpływ na układ nerwowy i procesy trawienne.
  3. Kolejne przeciwdepresyjne zioło, które odświeża i poprawia nastrój, nazywa się ogórecznikiem. Ta roślina pomaga walczyć z bluesa i smutkiem.
  4. W celu normalizacji snu, chmiel był używany przez długi czas. Chmiel można wlać do małej bawełnianej torby i umieścić przed poduszką przed snem. W nocy można zaparzyć mały hop z herbatą.

Jak korzystać z naturalnych leków przeciwdepresyjnych?

Naturalne antydepresanty otaczają nas wszędzie. Istnieje wiele receptur herbat i naparów, które poprawiają nastrój i normalizują sen. Oto przepisy, które pomogą poradzić sobie z bluesa i przywrócić witalność:

  1. Niemal każda gospodyni w kuchni ma cynamon. Wlać 50 gramów cynamonu z pół litra wódki i umieścić w ciemnym i suchym miejscu na trzy tygodnie. Okresowo potrząśnij butelką. Po dodaniu mieszaniny należy ją opróżnić. Weź to lekarstwo na pół godziny przed posiłkiem za 20-30 kropli. Akceptacja nalewki trzy razy dziennie pomoże poradzić sobie z melancholią i przywrócić witalność.
  2. Aby normalizować sen podczas depresji, możesz przygotować mieszankę miodu i nalewki propolisu. Weź jedną część propolisu i wymieszaj ją z 9 częściami miodu. Zaparz zieloną lub ziołową herbatę przed snem i weź 2 łyżeczki tej mieszaniny. Po pewnym czasie twój sen się unormuje, a nastrój poprawi się na twoich oczach.
  3. Jeśli musisz pracować w warunkach zwiększonego stresu fizycznego lub psychicznego, spróbuj травы-антидепрессанты przygotować nalewkę korzenia Levzei. Weź 100 g drobno posiekanego korzenia i napełnij pół litrem 70% alkoholu. Trzeba nalegać dwa tygodnie w suchym i ciemnym miejscu. Odbieranie nalewki na pół godziny przed posiłkiem przez trzy tygodnie złagodzi drażliwość i bóle głowy. W łyżce wody dodaj 20-25 kropli.
  4. Przygotuj herbatę z następujących ziół. Weź 1 łyżeczkę. chaber, 1 łyżeczka. Hypericum i 1ch. motherwort. Wlać te zioła z 3 szklankami wrzącej wody i pozostawić na 10-15 minut. Następnie połóż rondel z ziołami na małym ogniu i piecz przez kolejne 20 minut Po ostygnięciu bulionu osusz go. Po zjedzeniu jedną trzecią szklanki. Kurs trwa 10 dni, potem robimy przerwę 10 dni i powtarzamy kurs jeszcze raz. Za dwa tygodnie poczujesz przypływ energii i poprawę nastroju.