Chile to wyjątkowy kraj, zabytki które są nie tylko rezerwatami przyrody, ale także muzeami. Jeden z najstarszych znajduje się w mieście Copiapo , centrum administracyjne obszaru Atacama, i nazywa się Muzeum Mineralogii Chile. Jest to interesujące dla turystów, ponieważ wyraźnie pokazuje i mówi o kamieniach, bogactwach, które kryją się w trzewiach kraju tego kraju.

Музей минералогии рассказывает о камнях и богатствах Земли

Muzeum Mineralogii Chile - opis

Muzeum zostało założone w połowie XX wieku, więc było imponujące ilości materiałów o minerałach i skałach obszaru Atakama i innych regionach kraju.

Turyści są zaproszeni do zbadania trzech ekspozycji, z których każda przyczynia się do wspólnego zrozumienia mineralogii w Chile. Pierwsza część pokazuje, jakie minerały, skamieliny są wydobywane z trzewi ziemi. W przeważającej części są one przywożone z obszarów lokalnych, ale są również te w kolekcji, które są otrzymywane syntetycznie. Są interesujące na swój sposób, ponieważ pozwalają naukowcom wykazać, jak daleko posunęła się nauka.

Podróżni odwiedzają Muzeum Mineralogii Chile zobaczyć prywatne kolekcje kamieni z pierwszej ręki. Zostały one zebrane przez znanych chilijskich naukowców i geologów. Rzadkie minerały są również obecne w ekspozycji, w szczególności są to kryształ górski, ametyst, bryłki złota, srebra i platyny. W muzeum znajdują się rzadkie złoża różnych rud metali.

В музее минералогии представлены уникальные экспонаты

Ci, którzy odwiedzają Chile, mają rzadką okazję zobaczyć w pobliżu próbki kamieni szlachetnych, na przykład: diament, malachit, lapis lazuli, jadeit. Muzeum ma wielkie znaczenie naukowe dla Chile, ponieważ na podstawie jego zbiorów wielu studentów pisze całe prace, studiując na naturalnych specjalnościach.

Muzeum Mineralogii w Chile jest interesujące nie tylko dla tych, którzy lubią szukać i badać kamienie, ale także dla próbek meteorytów. Jednak nie są one swobodnie dostępne, wizyta powinna być negocjowana.

Praktycznie wszystkie zbiory Muzeum Mineralogii są ważne nie tylko dla przyciągnięcia turystów, ale także dla nauki przez chilijskich naukowców. Pozwalają lepiej zrozumieć geologię terenu, a czasem nawet otworzyć nowe złoża minerałów.

Музей минералогии Чили дает шанс увидеть редкие виды камней Jak dostać się do muzeum?

Muzeum znajduje się obok malowniczego parku, u zbiegu dwóch ulic: Chacabuco i Los Carrera. Dzięki prostemu planowi miasta i jego niewielkim rozmiarom nie jest trudno znaleźć muzeum. Wzbogacając umysł wiedzą, możesz udać się do najbliższej kawiarni i odświeżyć się, zarówno w Europie, jak i Chilijskie potrawy .