Na świecie jest wiele przydatnych substancji, które są pochodzenia naturalnego, a jednym z nich jest mumiyo, tak zwany "górski stok", który ma kilka odmian, w zależności od tego, co je stworzyło. Tak więc istnieje zwłoki, porosty, jałowiec, bitum, ekskrementy i mineralne mumiyo. W celach leczniczych wydobywa się je w jaskiniach gór położonych w Azji Środkowej, a dokładne miejsce zbiórki nie jest spopularyzowane ze względu na fakt, że może to doprowadzić do spadku populacji nietoperzy.

Faktem jest, że medyczna mumia, która ostatnio zyskała popularność wśród wielbicieli tradycyjnej medycyny, należy do typu odchodów: powstaje w wyjątkowych mikroklimatycznych warunkach górskich jaskiń, gdzie nietoperze opuszczają swoje odchody.

Leczenie chorób wewnętrznych u mumie

Pomimo swojego nieatrakcyjnego pochodzenia, mumiyo jest w rzeczywistości bardzo wartościową substancją z punktu widzenia medycyny: podczas gdy leki syntetyczne są sztucznie tworzone w laboratoriach chemicznych, mumia powstaje naturalnie z długim łańcuchem reakcji chemicznych w ekologicznie czystych obszarach. Dlatego używanie go w środku jest nie tylko bezpieczne, ale także użyteczne.

Mumiye - leczenie alergii

Aby pozbyć się reakcji alergicznych, bez względu na to, czy jest to pokrzywka, czy katar, mając przewlekły lub ostry przebieg, należy przygotować następujące lekarstwo: wziąć 1 litr wody i rozpuścić w niej około 10 g mumii. To narzędzie należy wykonać kilka razy dziennie przed posiłkami na 1 łyżeczkę.

Leczenie zapalenia żołądka z mumią

Aby złagodzić stan zapalny błony śluzowej żołądka, należy pobrać 1 szklankę dziennie roztworu mumiyo (5 g substancji na 1 litr wody) na pusty żołądek. Czas trwania takiego leczenia nie powinien przekraczać 10 dni, a kwestię przedłużenia kursu należy omówić z lekarzem i biorąc pod uwagę indywidualną historię medyczną. leczenie alergii na mumie

Leczenie zapalenia zatok z mumią

Podczas leczenia ropnego zapalenia zatok szczękowych przed zażyciem leku konieczne są obowiązkowe konsultacje lekarskie. Zapalenie zatok jest leczone mumią na dwa sposoby: przyjmowanie leku doustnie i leczenie jamy nosowej specjalnym roztworem.

Weź 1 szklankę mleka, dodaj 1 łyżkę. miód i rozcieńczyć mieszaninę 0,5 g mumiyo. Oznacza to, że musisz pić w nocy na gorąco przez tydzień.

Do miejscowego leczenia zatok przy użyciu 5% roztworu mumii na bazie oleju sezamowego.

Leczenie migdałków mumiami

W leczeniu tej choroby mumia jest stosowana miejscowo w postaci kropli do nosa: weź 0,5 g substancji i rozcieńczyć ją 40 ml wody. Konieczne jest zakopywanie nosa kilka razy dziennie, 3 krople do każdego otworu nosowego przez 10-14 dni.

Zewnętrzna aplikacja mumii

Zewnętrzne zastosowanie tego naturalnego środka jest odpowiednie w przypadkach, gdy jego odbiór w środku nie może mieć skutecznego efektu.

Leczenie hemoroidów mumiami

Aby złagodzić stany zapalne zewnętrznych hemoroidów, należy codziennie smarować je nierozcieńczoną mumią, która wcześniej była zmiękczona i rozgrzana w dłoniach. Jeden cykl leczenia nie przekracza 7 dni, po którym należy zrobić przerwę w ciągu 3 dni, a następnie rozpocząć ponownie procedury. W sumie nie można wykonać więcej niż 5 takich zabiegów.

Leczenie mumii i złamań

Substancje, które tworzą mumię w kontakcie ze skórą, wzmacniają zdolności regeneracyjne organizmu, więc jedynym działaniem tego leku na złamania jest wczesne łączenie.

Musisz wziąć kilka gramów mumiyo, rozgrzać i rozciągnąć w dłoniach, a następnie smarować dotknięte miejsce. Ta procedura powinna być wykonywana 1 raz dziennie przez 15 dni, po czym należy zrobić przerwę na 1 tydzień, a następnie wznowić leczenie ponownie.

Zabieg na rozstępy z mumią

mumia leczenie złamań

Rozstępy, które pojawiły się od dłuższego czasu, są bardzo trudne do leczenia, więc wskazane jest, aby używać mumii tylko w celu usunięcia wcześnie rozstępów, które są nadal różowe: trzeć rozstępy codziennie z tym środkiem przez miesiąc, a następnie trzeba zrobić sobie przerwę na 2 tygodnie.

Mumia leczenie stawów

W leczeniu stawów kompresy mumiyo z miodem są skuteczne: zmieszaj 1 g mumiyo i 200 g miodu, a następnie smaruj bolesne miejsca tym środkiem lub użyj go jako okładki pod celofanem. Zaleca się korzystanie z jednej z opcji aplikacji 1 raz dziennie przez dwa tygodnie.

Pielęgnacja włosów z mumie

Aby włosy nabrały zdrowego blasku, dodaj kilka gramów mumii do szamponu i dokładnie wymieszaj. Następnie szampon może być stosowany tak jak wcześniej, tylko teraz przyniesie włosom znacznie więcej korzyści.