W sieci aptek możesz swobodnie kupować alkohol Nalewka z propolisu . Ale ta forma leku nie jest odpowiednia dla wszystkich. Dlatego warto kupić naturalny klej pszczeli i nauczyć się samemu nalegać na propolis. Przy takich umiejętnościach łatwo jest przygotować produkt nie tylko na bazie alkoholu, ale także bardziej miękkich płynów - wódki, wody i oleju.

Jak nalegać propolis na wódkę?

Do produkcji wysokiej jakości nalewki potrzeba dobrej, najlepiej domowej roboty koncentracji wódki co najmniej 40%. Warto zauważyć, że przedmiotowy środek okazuje się być mniej nasycony niż roztwór alkoholu, dlatego prawie nie podrażnia błon śluzowych w skórze wewnętrznej i na skórze podczas użytkowania zewnętrznego.

Wynik końcowy zależy od proporcji, z których pobierany jest propolis. Wskazane jest przestrzeganie zaleceń doświadczonych pszczelarzy.

Nalewka z przepisu

Składniki:

  • stały propolis - 80 g;
  • Wódka - 1000 ml.

Przygotowanie i stosowanie

Przytrzymaj propolis w zamrażarce przez chwilę, a następnie dokładnie go przetrzyj. Wlać żetony do butelki lub innego naczynia z ciemnego szkła, napełnić wódką, szczelnie zamknąć pojemnik. Zaparzać w temperaturze pokojowej, potrząsając zawartością 3 razy dziennie. Po 2 tygodniach możesz przeorganizować produkt w lodówce i zacząć go brać.

Jak nalegać na propolis wody w domu?

Przygotuj opisany typ nalewki jest nieco trudniejszy, ponieważ naturalny propolis jest prawie nierozpuszczalny w wodzie.

Tradycyjny przepis

Składniki:

  • propolis - 90 g;
  • Woda destylowana - 3 filiżanki.

Przygotowanie i stosowanie

Rozdrobnione propolis, połączyć z wodą. Umieść mieszaninę w łaźni wodnej i stale mieszając drewnianą łyżką, rozgrzej przez 45-55 minut, ale nie dłużej niż 1 godzinę. Przesączyć uzyskaną substancję przez 2-3 warstwy gazy. Wlać kompozycję do butelki z ciemnego szkła, nalegać 3 godziny. Następnie nalewka jest gotowa do użycia.

Jak nalegać propolisu w oleju?

Istnieją przepisy na ten lek, oferując mieszankę oleju roślinnego i alkoholu z dodatkiem propolisu. Ale lepiej jest zrobić to narzędzie w starym stylu, którego używają pszczelarze.

Receptura oleju Propolis

jak nalegać propolis na wódkę

Składniki:

  • propolis - 50 g;
  • oliwka, Rokitnik , kukurydza lub inny olej - 250 ml.

Przygotowanie i stosowanie

Potnij propolis na cienkie paski, złóż brzegi grubego, najlepiej ciemnego szkła na dno. Zalej klej pszczeli olejem. Zamknij naczynie z pokrywką, umieść w ciepłym miejscu o temperaturze około 40-45 stopni. Możesz umieścić słoik na baterii grzewczej. Przez 4 tygodnie każdego dnia potrząśnij miksturą. Po miesiącu dopuszcza się ekstrakt olejowy.