Zarówno zimą, jak i latem - o każdej porze roku nasze dzieci często cierpią na choroby górnych dróg oddechowych. Jeden z dobrych starych narkotyków, które zostały zapomniane w ostatnim czasie, ale mimo to, więcej niż jedno pokolenie dzieci, które uratowało się od kaszlu - mukaltin. Oprócz wydajności ma również szereg zalet: jest to niska cena, dostępność i niskie prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznych.

Mukaltin: kompozycja

Mukaltin jest środkiem odkrywczym, wykrztuśnym i przeciwzapalnym pochodzenia roślinnego. Produkowany jest w postaci tabletek, które trzeba rozpuścić lub rozpuścić w niewielkiej ilości płynu. Głównym składnikiem aktywnym w jego składzie jest wyciąg z leku Althea. Ze względu na działanie substancji czynnych, mukaltin plwocina jest rozcieńczana, a kaszel jest stymulowany, na błony śluzowe dróg oddechowych tworzy się film ochronny, który chroni przed podrażnieniami i sprzyja szybkiemu odzyskiwaniu.

Mukaltin: stosowanie dla dzieci

Czy dzieci mogą mukaltin? Ze względu na pochodzenie roślin, łagodny efekt terapeutyczny i niską zdolność wywoływania reakcji alergicznych, mukaltyna może być bezpiecznie stosowana w leczeniu kaszlu nawet u najmniejszych pacjentów - dzieci, począwszy od pierwszego roku życia. Dzieci poniżej jednego roku życia mukaltin można podawać tylko na zalecenie lekarza prowadzącego, który rozważy zastosowanie tego konkretnego leku najbardziej odpowiedniego.

Wskazaniami do stosowania mucaltin u dzieci są przewlekłe i ostre choroby narządów układu oddechowego, które tworzą trudną do wyładowania lepką plwocinę: zapalenie tchawicy oskrzeli, enfismema płuc, rozstrzeń oskrzeli, zapalenie płuc .

Mukaltin: dawkowanie dla dzieci

Dzieci w wieku od roku do dwunastu lat dają pół tabletki leku (0,25 mg) 3 razy dziennie. Począwszy od dwunastego roku życia, dzieci otrzymują mukaltynę już w dawce dla dorosłych - 1-2 tabletki 3-4 razy dziennie.

Jak zrobić dzieci Mukaltin?

Najlepiej podawać dzieciom mukaltin na godzinę przed posiłkiem. Minimalna przerwa między przyjmowaniem leku a jedzeniem wynosi 30 minut. Wieczorem mukaltin daje dzieciom 2-3 godziny przed snem. Tabletka leku rozpuszcza się w pół szklanki ciepłej wody, słodzącej napój miodem lub cukrem. Możesz również rozcieńczyć napój dowolnym słodkim sokiem. Przebieg leczenia mukaltyną nie powinien przekraczać 14 dni. Jeśli kaszel nie słabnie, a stan małego pacjenta nie ulega poprawie, należy zasięgnąć porady lekarza.

Mukaltin: przeciwwskazania

Nie należy podawać mukaltyny dzieciom z nadwrażliwością na składniki leku w wywiadzie, a także cierpiącym na ostre i przewlekłe choroby przewodu pokarmowego (wrzody dwunastnicy i wrzody żołądka).

Mukaltin: efekty uboczne

Chociaż lek ten słynie z dobrej tolerancji, po jego przyjęciu mogą wystąpić następujące działania niepożądane: jak przyjmować dzieci Mukaltin

  • reakcje alergiczne - świąd, wysypka, obrzęk;
  • ze strony układu pokarmowego - wymioty, nudności, zaburzenia trawienia.

Po wykryciu tych lub jakichkolwiek innych działań niepożądanych po zastosowaniu mukaltyny, należy natychmiast wstrzymać odbiór i zwrócić się o poradę do wykwalifikowanego lekarza.

Ponadto nie jest konieczne łączenie stosowania Mucaltin z innymi metodami leczenia. wykrztusiacze . Wspólne podawanie mucaltiny i leków zawierających kodeinę może utrudnić kaszel flegmą.