Aby uzyskać wiele niezapomnianych emocji i połączyć przyjemne chwile z korzyściami dla zdrowia, nie trzeba iść na krańce świata do egzotycznych krajów. W tym artykule zapoznamy się z wulkanem Hefajstos i dowiemy się, jak do niego dotrzeć.

Jak dostać się do błotnego wulkanu Hefajstosa?

Słynny wulkan błotny położony jest w południowo-wschodniej części półwyspu. Taman . Nie zdziw się, jeśli odpowiadając na pytanie, jak dostać się na wulkan Hefajstos, zaczną ci mówić o Zepsutej Górze. Jest to drugie imię, które otrzymała z powodu bardzo chwiejnej własności gleby.

Około 15 km od miasta Termuk rozpoczynają się wszystkie wycieczki do leczniczego błota. Możesz jeździć samochodem. U stóp dla komfortowego wypoczynku turystów wyposażony parking i przytulne kawiarnie. Twoim zadaniem jest znaleźć Kalinin Street. Wjeżdża na trasę Termuk-Krasnodar, na której w pobliżu zakładu znajduje się duży billboard z informacją o wulkanie.

Wulkan błotny Hefajstos w Temryuku: czy warto tam chodzić?

To niesamowite, jak wulkan Hefajstos stał się tak popularny w Anapa. W sumie na półwyspie znajduje się około trzydziestu wulkanów z leczniczym błotem, ale to Hefajstos stał się znakiem rozpoznawczym. Z niego strumień brudu może wzrosnąć nawet do 32 metrów!

Wiele osób udaje się do Temryuk, aby spojrzeć na wulkan Hefajstosa, niektórzy są zainteresowani efektem leczenia błotem. Warto zauważyć, że takie leczenie borowiną jest bardzo przydatne w niektórych przypadkach: normalizuje krążenie krwi w ciele, wspomaga szybkie gojenie się ran, a nawet rozwiązuje zrosty.

Pewnego razu, u podnóża błotnego wulkanu w Temryuk, zbudowano nawet szpital dla wojska. Ale po silnej erupcji, lawa całkowicie zniszczyła strukturę. Ostatnia naprawdę potężna erupcja została tu nagrana pod koniec lat 80-tych. Jeśli nadal masz wątpliwości, czy wybrać się na wycieczkę na błotnisty wulkan Hefajstos, oto kilka argumentów przemawiających za wyprawą:

  • Zarówno dorośli, jak i dzieci lubią się bawić, a tam można się świetnie bawić, ponieważ nie można utonąć w błocie, a poczujecie coś w rodzaju nieważkości;
  • w różnych miejscach odcienie błota zmieniają się z szarego na zielonkawe, a po kąpieli w błocie można wpaść do wody i zmyć naturalny makijaż;
  • Powyżej (czyli w miejscu wskazania adresu wulkanu Hefajstos) wspomniano, że w pobliżu znajdują się winiarnie, do których podróż zwykle staje się przyjemną premią;
  • W pobliżu błotnego wulkanu Hefajstosa wszystko, co niezbędne, organizowane jest od kabin prysznicowych po magazyny, ale prawie wszyscy wolą zanurzyć się w jeziorze.

Zapraszam na cały dzień na tę wycieczkę i będzie to miłe wspomnienie na cały rok.

adres wulkanu hephaestus 1adres wulkanu hephaestus 2adres wulkanu hephaestus 3
adres wulkanu hephaestus 4adres wulkanu hephaestus 5adres wulkanu hephaestus 6
adres wulkanu hephaestus 7adres wulkanu hephaestus 8adres wulkanu hephaestus 9