Monochromatyczna kombinacja kolorów w ubraniach to nie tylko moda, ale także podstawa do stworzenia eleganckiej kokardy. Te kolory wyglądają bardzo harmonijnie, doskonale się uzupełniają.

Monochromatyczny w ubraniach

Kombinacje monochromatyczne w ubraniu to kombinacja, w której stosuje się ten sam kolor, ale różni się pod względem tonalności. Monochrom jest również uważany za połączenie czerni i bieli. Nawiasem mówiąc, ta ostatnia jest aktywnie wykorzystywana w kolekcjach projektantów tego roku. W plusie jest dużo monochromatycznych kwiatów:

  • dają łuk elegancji, wyrafinowania i uczciwości;
  • strój wygląda bardziej zrelaksowany, zrównoważony;
  • jakikolwiek obraz staje się schludny i atrakcyjny, przyciągając uwagę;
  • liczba wizualnie wydaje się mniejsza.

O minusach można zauważyć, że czasami strój monochromatyczny może wydawać się nudny i monotonne. Ale dzieje się tak tylko wtedy, gdy schemat monochromatyczny jest używany niepoprawnie.

Monochromatyczne kolory w ubraniach - jak stworzyć obraz mody?

Kilka wskazówek pomoże Ci z łatwością stworzyć fajny zespół:

  1. W sukience musi być obecny jasny kolor - uzupełni ją o bardziej miękki i jaśniejszy odcień. Na przykład bordowa spódnica z różową bluzką, zielone szorty z jasnozieloną koszulą będą idealnie połączone.
  2. Główny kolor może być "obramowany" dwoma lub trzema jasnymi kolorami z tego samego zakresu. Doskonałym przykładem takiego wariantu byłaby niebieska spódnica lub spodnie, niebieska bluzka i atramentowy kardigan lub płaszcz przeciwdeszczowy.
  3. Aby ten schemat zawsze wyglądał interesująco, używaj rzeczy o różnych fakturach i fakturze, eksperymentuj ze szczegółami. Na przykład wybierz swój ulubiony sweter z dzianiny spódnica z szyfonu i ciesz się oszałamiającą kokardką.
monochromatyczne colors1monochromatyczne colors2monochromatyczne colors3
monochromatyczne colors4monochromatyczne colors5monochromatyczne colors6
monochromatyczne colors7monochromatyczne colors8monochromatyczne colors9