Mindo w Ekwador - To spokojne, spokojne miasteczko, położone w północno-zachodniej części stolicy. Quito , w prowincji Pichincha. Przede wszystkim to miejsce słynie z naturalnego piękna. Ukryty wśród gęstych zarośli lasów mglistych, Mindo jest domem dla blisko 500 gatunków ptaków. Tutaj także żyje wiele rzadkich zwierząt, płazów i gadów. Ale nie ma w nim głównej cechy: na terytorium Mindo w Ekwadorze znajduje się około półtora tysiąca motyli, gdzie podziwiać można turystów z całego świata.

Informacje ogólne

Mindo zostało założone ponad 150 lat temu, w 1861 roku. Obecnie liczba ludności wynosi około 3000 osób. Główną działalnością lokalnych mieszkańców jest hodowla i hodowla bydła. Ponieważ miasto rozwija się dynamicznie i każdego roku zyskuje coraz większą popularność w środowisku turystycznym, możemy śmiało powiedzieć, że Mindo jest przyszłą stolicą ekoturystyki w Ekwadorze.

Średnia roczna temperatura wynosi tu od +15 do +25 stopni Celsjusza. Dla obszaru, na którym znajduje się miasto, charakterystyczne są opady. Tak więc najbardziej deszczowy okres jest uważany za środek wiosny - początek lata (od kwietnia do czerwca).

Mindo Atrakcje w Ekwadorze

Oczywiście główną atrakcją Mindo jest jej natura. W parku, który otacza miasto, rośnie około 200 gatunków storczyków. Ponadto, tylko tutaj można zobaczyć najrzadszą roślinę - Croton lehler, która jest również nazywana "krwią smoka". Nazwa ta nie jest przypadkowa: w przypadku uszkodzenia kory drzewo uwalnia krwistoczerwony sok. Od czasów starożytnych Indianie używali go jako narzędzia do leczenia wszelkiego rodzaju urazów, krwawień itp.

Po rozkoszowaniu się wieloma lokalną florą i fauną, wybierz się na spacer kolejką linową. Jego całkowita długość wynosi 3,5 km. Turyści są podzieleni na grupy po 4 osoby i udają się w podróż z dwoma instruktorami.

Nie zniechęcaj się, jeśli taki program wydaje ci się zbyt prosty i nudny. Dla miłośników sportów ekstremalnych w Mindo jest mnóstwo rozrywki, z których najpopularniejsze to:

  1. Skacząc z liną. Całkiem popularna zabawa wśród turystów, mimo że wysokość tej atrakcji wynosi około 10-12 metrów.
  2. Rafting Wielu się myli, biorąc pod uwagę, że ta rozrywka jest tylko dla profesjonalistów. W rzeczywistości, grupy są wybierane według ich poziomu przygotowania i przechodzą z wyprzedzeniem instrukcje.
Развлечения в МиндоРафтингПодвесной мостик
Co jeszcze można robić w mieście?

Dla wszystkich miłośników słodyczy i czekolady jest specjalna rozrywka. W 2008 roku para w Mindo otworzyła firmę czekoladową Mindo Chocolate Makers. Codziennie o 16.00 właściciel Jose prowadzi interesujące wycieczki, podczas których opowiada o historii kakao i czekolady, o procesie produkcyjnym, pokazuje ogromny ogród, w którym w rzeczywistości rosną przyszłe ziarna kakaowe.

Jest to jedna z niewielu firm na całym świecie, w której można zobaczyć cały proces od początku do końca w jednym miejscu. Wycieczka kończy się degustacją produktu końcowego, czyli czekolady. Koszt takiej wycieczki to tylko 5 dolarów.

Шоколадная компания - Mindo Chocolate MakersПроизводство шоколада

Zakwaterowanie i wyżywienie w Mindo

Miasto oferuje kilka opcji zakwaterowania dla każdego portfela. Dla podróżników budżetowych najlepiej pasują do dormitoriów. Cena zakwaterowania zaczyna się od 7 do 12 dolarów. Jednym z takich miejsc jest La Casa de Cecilia. W ciepłym sezonie, w zależności od dostępności namiotów, można również zaoferować nocleg na kempingu za jedyne 2,5 dolara. Są w Mindo i droższych hostelach i hotelach, w których za 1 noc trzeba zapłacić około 15-20 dolarów.

Jeśli nie jesteś ograniczony w gotówce i chcesz płacić za jakość i komfort pobytu, możesz zatrzymać się w Dragonfly Inn, który znajduje się nad rzeką Kanchupi. Oprócz przytulnych pokoi z pięknymi widokami z okien, hotel posiada również restaurację, w której można spróbować potraw. lokalny i międzynarodowa kuchnia. Koszt pobytu w Dragonfly Inn wyniesie 55-100 dolarów, w zależności od wybranej liczby i liczby gości.

Jeśli chodzi o jedzenie, w Mindo jest kilka dobrych miejsc, które szczególnie lubią turyści. To jest Restauracja El Chef i droższa Bar-Restauracja La Chorrera. W obu przygotowują się pysznie i satysfakcjonująco.

Кафе в МиндоОтель Dragonfly InnНомер Dragonfly Inn
Jak odwiedzić?

Jak dotrzeć do Mindo Ekwador najłatwiejsze wyjście Quito . Istnieje kilka sposobów:

  1. Autobusem. Podróż zajmie około 2 godzin, ale bądź ostrożny: radzimy kupić bilet z wyprzedzeniem, ponieważ istnieje możliwość, że nie będziesz mógł wyjechać ponownie z powodu dużego napływu turystów. Cena biletu jest niska - 2,5 USD za podróż w obie strony.
  2. Taxi Ta opcja jest bardziej niezawodna, ale znacznie droższa. Podróż będzie kosztować około 55-65 dolarów.
Водопады в парке МиндоНа ферме бабочекУлицы города