Z pewnością widzieliście, jak dziadkowie przygotowują kwas chlebowy, kefir i inne przydatne napoje z różnych grzybów, które bardzo cenią i okresowo wymieniają. Niestety, młodzi ludzie nie akceptują takich metod, a wielu nawet kategorycznie ich nie rozpoznaje. Oczywiście, wielu nawet nie chce myśleć o tym, jak właściwie dbać i używać grzybów mlecznych. I bardzo próżno. Faktem jest, że ta niezbyt atrakcyjna rzecz jest bardzo przydatna.

Jak dbać o ryżowy grzyb mleczny?

Mleko lub jak to się nazywa - grzyb kefir znany jest z nietradycyjnej medycyny od bardzo dawna. Jako pierwsi odkryli to zwolennicy tybetańskich metod leczenia. A na terenie Europy cud ten został wyświadczony przez polskiego profesora, który przez długi czas mieszkał wśród indyjskich joginów.

Zanim zaczniesz jakoś zająć się grzybem mlecznym, musisz to wiedzieć lepiej. Zewnętrznie bardzo przypomina płatki zbożowe o średnicy nie większej niż 6 mm w "młodości", rosnące do 6 cm.

Dużą zaletą grzyba jest to, że żyje. Wielu lekarzy ludowych uważa, że ​​ze względu na to, że ludzie przeważnie konsumują tak zwane martwe pożywienie, a większość chorób rozwija się. Nieżywotne produkty podczas zgnilizny trawią i wydzielają toksyny do organizmu, co wywołuje choroby.

Napój, który otrzymuje się z grzyba mlecznego, oczyszcza organizm, neutralizuje trucizny, pomaga przywrócić mikroflorę przewodu żołądkowo-jelitowego. Ponadto produkt usuwa metale ciężkie, które pochodzą z oparów spalin i cząstek pyłu.

Oto, jak właściwie dbać o grzyby mleczne, aby trwał dłużej i przynosi korzyści:

  1. Wlać całe lub pasteryzowane mleko do wstępnie umytego (tylko niesyntetycznego) słoika. Wystarczy 0,3-0,5 litra. Dodaj dwie łyżki grzyba. Przykryj gazą - drożdże powinny oddychać.
  2. Dzień później wylaj powstały kefir. Dla wygody rób to za pomocą sita i drewnianej łyżki. Jest drewniany - po kontakcie z żelazem grzyby mogą zachorować i dzielić się. Odcedź gotowy kefir raz dziennie.
  3. Przed użyciem tybetańskiego grzybka mlecznego należy się nim trochę zająć - delikatnie opłukać, ale ostrożnie pod zimną wodą. Jeśli technologia nie zostanie dotrzymana, następne zgniecenie może nie zadziałać.
  4. Wyczyść słoik z resztek kefiru.

Regularne robienie tych prostych kroków jest konieczne. W przeciwnym razie grzyb przestanie się rozmnażać, stanie się brązowy, straci wszystkie właściwości lecznicze, a może nawet umrze. Nie chowaj urządzenia w lodówce i spróbuj go umyć gorącą wodą. Oba są śmiertelne.

Jak korzystać z grzybów mlecznych?

Na początku wskazane jest, aby krótko przed pójściem do łóżka wypić nie więcej niż pół szklanki. Stopniowo zwiększaj dawkę kefiru do 700-800 ml. Nie bierz więcej.

W celach leczniczych napój na bazie grzybów mlecznych jest pijany w trakcie kursów przez dwadzieścia dni z dziesięciodniowymi przerwami. Nie zapomnij, nawet podczas "wakacji", aby nadal dbać o grzyby.

jak korzystać z grzybów mlecznych

Zewnętrznie kefir jest również używany, ale rzadziej:

  1. Może być stosowany w leczeniu jęczmienia, ran, kawałki , otarcia, siniaki. Wystarczy zastosować kompresy do obrażeń przez około pół godziny.
  2. Balsam z grzybem szybko zwalnia zmęczenie stóp, leczy rany, w razie potrzeby zmniejsza pocenie się.
  3. Jeśli regularnie usuniesz problem z kefirem, trądzikiem i trądzik szybko zniknie. Zwykle wynik staje się zauważalny w ciągu tygodnia.