Stoisz przed otwartą szafką i po chwili zdajesz sobie sprawę, że zapomniałeś, dlaczego ją otworzyłeś. Czy kiedykolwiek miałeś podobne sytuacje? Czy w waszym życiu pada częstość pamięci? Na szczęście to zjawisko zostało dokładnie przebadane, dlatego powiemy ci wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat.

Przyczyny błędów pamięci

Należy zauważyć, że wyróżniono następujące przyczyny zapominania:

 1. Wysokie ciśnienie lub hipodynamia . Z tego ostatniego wynika zmniejszenie przepływu krwi z powodu zwężenia naczyń krwionośnych. Wpływa to negatywnie na funkcjonowanie mózgu, ponieważ otrzymuje o wiele mniej krwi niż to konieczne.
 2. Niskaktywna tarczycy . Innymi słowy niedoczynność tarczycy , który ma wiele różnych symptomów: nieuzasadniony zestaw dodatkowych kilogramów, nieuzasadnione zmęczenie, częste stany depresyjne.
 3. Climax . Jak wiecie, w tym okresie kobiety mogą tylko współczuć. Ich ciało wchodzi na scenę, gdy gruczoły płciowe wytwarzają o wiele mniej estrogenu niż 10 lat temu. To przecież, ale jest odzwierciedlone w aktywności mentalnej.
 4. Cukrzyca . Mózg jest słabo zaopatrywany w krew ze względu na fakt, że ludzkie naczynia krwionośne cierpią na tę chorobę.
 5. Osteochondroza . Nie wystarcza to w bólach okolicy szyjnej, więc również w postaci bólów głowy i częściowego drętwienia kończyn palców.
 6. Choroba Alzheimera . Choroba, najczęściej występująca u osób starszych, charakteryzuje się stopniową utratą zdolności intelektualnych.
 7. Niedożywienie lub niedożywienie . Spowodowane przez brak ciała witamina B12 który zarządza procesami pamięci.

Rodzaje amnezji

Jak wiecie, amnezja to niezdolność do przywoływania informacji z własnej przeszłości. Jest on jednak podzielony na:

 • częściowa amnezja - osoba jest trudna do zapamiętania niektórych zdarzeń;
 • Wsteczny - pojawia się w wyniku urazu głowy, a osoba nie może odtworzyć zdarzeń, które miały miejsce przed tym incydentem;
 • tymczasowo - z czasem przywracane są wspomnienia;
 • całkowita amnezja, charakteryzująca się całkowitym zamętem, to znaczy, że nie pamiętasz, co działo się minutę temu.
rodzaje amnezji Utraci pamięć

W przypadku urazu głowy i pogorszenia procesów psychicznych powinieneś skontaktować się z neurologiem. Jeśli Twoja zdolność do poruszania się w danej sytuacji jest ograniczona, ponadto możliwe jest wystąpienie nieistniejących wspomnień i innych zaburzeń psychicznych, podejmij badanie psychiatryczne. Czy uważasz, że powody utraty pamięci są ukryte w chorobie tarczycy lub chorobie Alzheimera? Skonsultuj się z endokrynologiem. Kiedy ostatnio pamiętasz, że jesteś w ciągłej depresji, nie byłoby zbyteczne chodzenie do psychoterapeuty.