Często podziwiamy kobiece stroje z minionych wieków, podziwiając zdjęcia, oglądając filmy lub występy. Wielu z nas również chce oczerniać eleganckie sukienki z drogich tkanin, ozdobionych szyciem, drogimi kamieniami, aby poczuć się w nim jak imponująca szlachetna dama. Sukienka w stylu średniowiecznym spełni twoje marzenia.

Cechy średniowiecznej sukienki damskiej

W tym stroju każda kobieta będzie wyglądała wspaniale na luksusowym przyjęciu, imprezie tematycznej, na weselu. Aby kupić lub uszyć piękną średniowieczną suknię, musisz poznać jej główne cechy:

  • długa i bujna, wielowarstwowa spódnica - główna różnica tego stroju;
  • u góry sukienki jest gorset lub stanik, który, nawiasem mówiąc, można nosić oddzielnie od spódnicy;
  • W jakości dekoracji, drapowania lub sznurowania lub wkładek z innych gęstych tkanin;
  • integralna część jest długa, charakterystyczna dla tego rękawa czasu.

Średniowieczne suknie ślubne

Na ślub, ten strój jest świetny. Sukienka w stylu średniowiecznym będzie wyglądała niecodziennie, romantycznie, kobieco, nie tylko w kancelarii stanu cywilnego, ale także w kościele, jeśli jesteś żonaty, a także w restauracji po oficjalnych ceremoniach. Ale decydując się na próbę zrobienia wizerunku kobiety z wyższych sfer średniowiecza, trzeba być przygotowanym na pewne wydatki. Te stroje charakteryzują się złożonymi cięciami, użyciem dużej powierzchni, najczęściej drogich tkanin, więc ich krawiectwo lub zakup będzie Cię bardzo kosztować.

Bardziej interesująco będzie uszyć dla Ciebie strój średniowieczny z gorsetem. Aby to zrobić, musisz kupić materiał - wysokiej jakości gęsty bawełny, aksamitu, jedwabiu lub kilka rodzajów tkanin dla ich kombinacji. Aby uzyskać biżuterię, musisz wybrać warkocze i wstążki, możesz w złotym, świątecznym tonie, skórzanym lub metalowym dekorze. Dziewczyna-panna młoda w średniowiecznej sukience wygląda niecodziennie, zwłaszcza, że ​​nie zobowiązuje do białego lub beżowego koloru - wybór ciemnozielonego, bogatego burgunda, srebrzysto-czerwony strój jest do przyjęcia.

Aby obraz był kompletny, nie wystarczy tylko na sukienkę, ważne jest, aby zrobić wysoką fryzurę lub nosić kapelusz, który wygląda jak czapka, która była popularna w erze gotyku, jednak obecnie wiele dziewcząt ogranicza się do diademu lub gęstej zasłony, która zamienia się w pociąg.

sukienki średniowieczne1średniowieczne sukienki2sukienki średniowieczne3
średniowieczne sukienki4sukienki średniowieczne5sukienki średniowieczne6
sukienki średniowieczne7sukienki średniowieczne8sukienki średniowieczne9