Jeden z najpopularniejszych obecnie rzemiosł - produkty do formowania z solonego ciasta . Technicznie nie jest to szczególnie skomplikowane i składa się z dwóch etapów: przygotowania testu i modelowania konkretnych rzemiosł.

Tak więc, zanim staniesz się klasą mistrzowską w tworzeniu ozdób na drzewko noworoczne, wykonane z solonego ciasta. Główny materiał do tego typu kreatywności jest tani i jednocześnie przyjazny dla środowiska, w przeciwieństwie do polimerowej gliny i plasteliny, materiału.

Rzemiosła z solonego ciasta własnymi rękami

Czy chcesz ozdobić choinkę zabawkami domowej roboty? Nie ma nic prostszego - użyj słone ciasto!

 1. Do modelowania rzemiosła z solonego ciasta należy wykonać następujące czynności recepta:
  • 1 część "dodatkowej" soli;
  • 2 części mąki pszennej;
  • 0,5 części wody.
 2. Roluj warstwę ciasta o grubości około 5 mm.
 3. Ciasto solone klasy solone 1
 4. Następnie za pomocą foremek do ciastek wyciskamy kilka figur. Ponieważ nasze rzemiosło będzie kojarzone z tematem noworocznym, mogą to być choinki lub gwiazdki.
 5. Ciasto solone klasy solonej 2
 6. Aby udekorować ciasto można zawiesić, na tym etapie należy zrobić małą dziurę w każdym z nich.
 7. Ciasto solone klasy solonej 3
 8. Robimy to za pomocą zwykłej rurki słomkowej na sok.
 9. Ciasto solone klasy solonej 4
 10. Następnie wszystkie figury z ciasta umieszcza się na ruszcie, aby równomiernie wyschły ze wszystkich stron. Suszenie w warunkach naturalnych zajmuje około jednego dnia. Jeśli chcesz przyspieszyć ten proces, możesz wysuszyć rzemiosło w piekarniku.
 11. Ciasto solone klasy solonej 4
 12. Następny etap - najbardziej uwielbiany przez dzieci: musisz pokolorować przyszłe świąteczne zabawki w odpowiednich kolorach. Użyj tego jasnego akrylowego koloru lub prostego gwaszu. Możesz zrobić to samo w inny sposób: początkowo dodać barwniki do samego ciasta.
 13. Ciasto solone klasy solone 6Ciasto solone klasy solonej 7
 14. Udekoruj swoje rzemiosło jasnymi cekinami, aby wyglądały lepiej w ciemności przy świetle girland.
Ciasto solone klasy solonej 8Ciasto solone klasy solonej 9Ciasto solone klasy solonej 10

Sztuka formowania z solonego ciasta również wymaga staranności i staranności, ponieważ jest to dość żmudna praca. Dziś zawód ten jest często praktykowany w przedszkolach i na zajęciach szkolnych, rozwijając małe umiejętności motoryczne studentów.

Ta klasa mistrzowska pokazuje, że można wyrzeźbić dekoracje i kwiaty, figurki zwierząt, a nawet zdjęcia z solonego ciasta - w skrócie, praktycznie wszystkie ręcznie robione artykuły. Im bardziej poprawisz modelowanie, tym lepsze będą małe detale i sama technika. Po opanowaniu tej umiejętności dowiesz się, jak ozdobić swój dom niezwykłymi i ekskluzywnymi elementami dekoracyjnymi.