Drewniana podłoga w domu być może najbardziej przytulny i wyrafinowany. W naszym nowoczesnym świecie, przesyconym wszystkim, co sztuczne i sztuczne, chcemy mieć naturalną, naturalną wysepkę. Jak widać z samej nazwy, masywna deska podłogowa wykonana jest z litego drewna litego bez klejenia. Od parkiet różni się tylko wielkością.

Jak wybrać masywną deskę podłogową?

Istnieje kilka parametrów wyboru masywnej deski podłogowej: dla gatunku i gęstości drewna, wielkości deski.

Wiele zależy od gatunku drewna, a nie tylko koloru wykładziny, ale także twardości posadzki, jej odporności na zmiany temperatury, wilgotności i tak dalej. Nie musisz ścigać egzotyki i kupować deski z drewna nieznanego drewna. Nie wiadomo, jak będzie się zachowywać w naszych warunkach klimatycznych.

Ale dębowa masywna deska podłogowa lub deska z modrzewia jest sprawdzana pod względem czasu i doświadczenia. Okazały się najlepsze w naszym klimacie.

Dąb odnosi się do twardych skał, płyta z jego drewna jest wysoce odporna na wpływy mechaniczne, służy wieki, nie tracąc swojej wytrzymałości i atrakcyjnego wyglądu.

Deska podłogowa z modrzewia nie różni się zbytnio od sosny, ale jednocześnie ma taką samą wytrzymałość jak dąb. Ponadto drewno modrzewia syberyjskiego ma właściwości antybakteryjne i antyseptyczne. Za pomocą tej deski możesz wyposażyć nawet tereny zewnętrzne - werandy, balkony, tarasy.

Innym ważnym aspektem jest gęstość drewna. W zależności od ducha pokoju, musisz określić niezbędną wytrzymałość planszy. Miękkie rasy mogą być używane tylko w pomieszczeniach o minimalnym natężeniu ruchu.

Ważna jest również wielkość płyty: jej grubość, szerokość, długość. W zależności od tych parametrów, uzyskasz jeden lub inny efekt wizualny, dodatkowo wpłynie to na trwałość pokrycia podłogowego.

solidna deska podłogowa1pełna deska podłogowa2solidna deska podłogowa3
solidna deska podłogowa4solidna deska podłogowa5pełna deska podłogowa6
pełna deska podłogowa7pełna deska podłogowa8solidna deska podłogowa9