Dla wielbicieli materiałów naturalnych doskonałym wariantem podłóg może być masywna deska parkietowa. Długość jednego elementu z litego drewna może wynosić 500-3000 mm, a szerokość 80-200 mm. Aby zmontować takie deski we wspólnej wykładzinie podłogowej, wszystkie elementy mają rowki i grzbiety. Twarz naturalnej masywnej deski parkietowej może być pokryta specjalnym olejem, woskiem lub lakierem.

Zalety masywnej deski parkietowej

Masywna deska parkietowa ma wiele zalet w porównaniu z innymi rodzajami podłóg. Wielu uważa, że ​​główną zaletą tego materiału jest jego przyjazność dla środowiska. Wszakże jego produkcja nie wykorzystuje chemicznych i sztucznych składników. Naturalne drzewo może stworzyć sprzyjającą atmosferę w każdym pomieszczeniu. Nie gromadzi elektryczności statycznej i nie przyciąga kurzu.

Deska parkietowa może być wykonana zarówno z drewna drzew liściastych, jak iz drzew iglastych. Masywna deska parkietowa wykonana z modrzewia lub dębu, buku lub wenge piękne i trwałe. Po wyprodukowaniu zachowuje się piękny naturalny wzór drewna i unikalną teksturę. A różnorodna skala kolorów deski parkietowej z tablicy umożliwia projektantom tworzenie naprawdę wyjątkowych i nietuzinkowych wnętrz pomieszczeń.

Deska parkietowa z tablicy ma dobre właściwości dźwiękochłonne i termoizolacyjne. Na podłodze z takim pokryciem będzie można chodzić boso nawet w sezonie zimowym.

Ponieważ masywna deska, w przeciwieństwie do zwykłej deski parkietowej, składa się z pojedynczego kawałka drewna, wówczas, gdy się zużywa, może być wielokrotnie zapętlana, aby nadać jej pierwotny wygląd. Dlatego taka podłoga jest bardzo trwała: może trwać 50 lat lub dłużej. Podczas pielęgnacji takiej wykładziny podłogowej należy okresowo obrabiać powierzchnie parkietu specjalnymi olejami i lakierem.

Masywna szeroka deska parkietowa świetnie prezentuje się w przestronnych pokojach. Wyrazista struktura drewna wygląda na podłodze każdego pokoju bardzo stylowo i atrakcyjnie. Jednak taka naturalna wykładzina podłogowa jest dość kosztowna. Cena ta uzasadni się, jeśli wybierzesz naprawdę wysokiej jakości materiał od znanego producenta. I pokój z ogromną deską parkietową na podłodze przytulny , ciepły i atrakcyjny.

Masywna deska parkietowa -1Masywna deska parkietowa -2Masywna deska parkietowa -3
Masywna deska parkietowa -4Masywna deska parkietowa -5Masywna deska parkietowa -6
Masywna deska parkietowa -7Masywna deska parkietowa -8Masywna deska parkietowa 9